overcast clouds
9°C
02.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Пардју напустио бугарски ЦСКА због расистичког инцидента

02.06.2022. 09:55 09:56
Пише:
Фото: EPA/NIGEL RODDIS

ЛОНДОН: Тренер ЦСКА, Енглез Алан Пардју, напустио је клуб из Софије због бројних расистичких инцидената, које су изазвали навијачи бугарског фудбалског прволигаша, преносе британски медији.

Пардју је био технички директор клуба, а пре нешто више од два месеца преузео је место тренера ЦСКА.



Међутим, познати енглески тренер је одлучио да напусти бугарски тим због инцидента, који се догодио уочи меча последњег кола против Ботева.



Навијачи ЦСКА су незадовољни лошим резултатима клуба у овој сезони напали аутобус са фудбалерима. Навијачи софијског клуба су бацали банане на тамнопуте играче ЦСКА и вређали их на расној основи.



Утакмица је одиграна, а Пардју је одлучио да се растане са софијским прволигашем.



Парђу је 2012. проглашен за најбољег тренера у Премијер лиги, пошто је са Њукаслом освојио пето место у енглеском првенству.

Пише:
Пошаљите коментар