105.2585

ПАНЧЕВАЧКА ЛИГА: Катанић одбранио пенал

22.08.2024. 12:56 12:57
Извор: Dnevnik.rs

Гости из Падине заслужено су славили голом Банчова пет минута пре одласка на одмор.

Раднички (К) - Долина 0:1 (0:1)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија; М. Јанковић (Банатски Брестовац), стрелац: Банчов у 40. минуту. Црвени картон: Катанић (Долина).

РАДНИЧКИ: Потић, Милутинов 6, Мићић 6,5, Чолић 6,5, Секулић 6 (Ћирић 6,5), Банцуљевић 7, Вукајловић 6, Митковски 6,5, Китић 7, Поткоњак 6,5, Вујасиновић 6 (Живковић 6,5).

ДОЛИНА: Катанић 8, Котваш 6,5, Ступар 7, Јанковић 7, Ј. М. Шимак 6,5 (Кочић), Церовић 7, Урбан 7, Ј. Шимак 6,5, Јовнаш 6,5, Банчов 7,5, Трновски 6,5 (Илић).

После добре акције Вукајловић је погодио пречку.

У другом полувремену домаћини су имали шест идеалних прилика,али голман Бранислав Катанић био је несавладив. У 58. минуту енал је извео Вукајловић, али Катанић је одранио.

Црвена звезда (П) - Спартак 2:0 (0:0)

ПАВЛИШ: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Д. Милановић (Панчево), стрелци: Станимиров у 67. Самарџија у 72. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кикш 7, Керкез 6,5, Пуцар 6,5, Самарџија 7,5, Поморишац 7, Јовановић 7 (Ердеји), Бобић 7, Радак 6,5 (Станимиров 7), Трњанац 7, Жула 6,5 (Месарош), Крачуњел 7,5 (Ћирић).

СПАРТАК: Загорац 7, Вукшић 6,5, Николић 6,5, Бартош 7, Јавор 7, Ђукић 7 (Макаи), Живковић 6,5, Станисављевић 7, Пниш 6 (Коложвари), Корењ 7, Нитрај 6 (Мохачи 6).

У првом полувремену пулени тренера Милорада Рајковића били су доминантнији, али без голова. Гости из Дебељаче пропустили су неколико прилика. Казна за промашаје стигле је у наставку када су Павлишани били бољи и Станимиров је савладао Загорца за вођство. Пет минута касније Самарџија је удвостручио предност.

Б. Ст.

Резултати:

Црвена звезда - Спартак 2:0, Слога (П) - Хајдучица 3:0, Раднички (К) - Долина 0:1, Банатул - Глогоњ 1:2, Караш - Слога (БНС) 0:0, Униреа - Будућност 4:2, Вултурул - Темпо 2:0, Шевац - Потпорањ 2:1.