108.3501

Општинска лига Шид: Лидер лако с „фењерашем”

09.05.2018. 09:23 09:25

​​​​​​​Јединство (Љ) - Напредак 0:2 (0:1)

ЉУБА: Игралиште Јединства, гледалаца 50, судија Радивојевић (Бачинци). Стрелци: Новаковић у 14. и Б. Младеновић у 78. минуту. Жути картони: Лаћарац (Јединство), Новаковић, Панић, Марковић (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: Стеља 8, Шили 7, Зечевић 7, Лаћарац 7, Тележар 6, Пунош 7, Д. Руман 7 (Мрђановић), Ж. Сремчић 7, П. Сремчић 7, Будимир 8, Циганков 8.

НАПРЕДАК: Ненадић 7, Брекић 7, В. Петровић 7, Гавриловић 7, П. Петровић 7, Савић 7, Панић 7 (Ивковић), Б. Младеновић 8, Кулачин 8, Б (Башић). Новаковић 8, Марковић 8 (Милекић).

У фер и коректној игри гост је заслужено славио. Али, гост из Вашице доста се намучио да победи веома радсположене домаћине за игру, поготово у другом полувремену. Домаћини су могли да парирају пред јачим и бољим гостима. Уз врхунско суђење Радивојевића.

Д. Шаготлић

Једнота - Граничар 2:1 (1:1)

ШИД: Игралиште Једноте, гледалаца 50, судија Миња Митровић (Ердевик). Стрелци: Д. Јанковић у 3. и Петровић у 56. за Једноту, а Н. Тимарац у 20. минуту за Граничар. Жути картони: Петровић, Милутиновић, Д. Јанковић (Једнота), Грозданић, Рикић, З. Јовић (Граничар).

ЈЕДНОТА: Влаисављевић (Стојадиновић), Шолаја, С. Јовановић, Грујић, Полуга, Петровић, Никола Јакшић (В. Јанковић), Остојић (Милутиновић), Думитровић (С. Хрчек), Небојша Јакшић, Д. Јанковић 6.

ГРАНИЧАР: Пантић, Д. Јовић, З. Јовић, Грозданић, Вечић (Стевић), Ђурић, Рикић (Миланковић), Миловановић, Зарић, Станивуковић, Н. Тимарац, (Јурошевић).

Домаћини су на почетку сусрета имали неколико лепих прилика и први гол су постигли одмах на почетку. После центаршута Д. Јанковић је био бржи од гостујуће одбране. Засигурно би меч био још занимљивији да су гости могли у другом полувремену да парирају расположеним млађаним домаћинима. Петровић је постигао гол за победу, из шута с 16 метара.

Е. Хрчек

Ердевик - Синђелић 2:1 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 50, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Пап у 44. (из пенала) и Бабић у 81. за Ердевик, а Вудрак у 61. минуту за Синђелић. Жути картони: Медаковић, Тодоровић (Синђелић).

ЕРДЕВИК: Мркоњић 7, Герик 7, Вукадиновић 6 (Ђурик), Петровић 7, Јелчић 7, Бабић 7, Штрбац 7, Пап 6, Радичевић 7, Цветковић 7, Радмановац 6 (Масликоса).

СИНЂЕЛИЋ: Медаковић 6, Мраовић 6, Вудрак 7, Бошњаковић 6, Шарац 6, В. Милетић 7, Дреновац 6, Савић 6, Тодоровић 6, Шибалић 6 (Шпановић), Марчетић 6.

Ердевичани су били фаворити у овом мечу, али играли су слабије него што се очекивало. Ипак су заслужено славили. Пап је био у шанси да постигне гол, али га је у томе омео голман Медаковић, погибељним стартом. Био је то чист пенал. Бабић је донео свом тиму радост, после центаршута сачекао је лопту на другој статви и Медаковић је био савладан.

М. Станивуковић

Обилић - Омладинац (Б) 5:1 (4:0)

КУКУЈЕВЦИ: Игралиште Обилића, гледалаца 70, судија Марчок (Ердевик). Стрелци: Илибашић у 18, Стамболија у 25, Бертић у 39, Чавић у 40. и Ускоковић у 61. за Обилић, а Мијатовић у 64. минуту за Омладинац. Жути картон: Бодо (Омладинац).

ОБИЛИЋ: Панић, Басташић, Илибашић, Медић, Ускоковић, Поповић, Дробњак, Бертић (Љиљак), Стамболија (Вајагић), Чавић, Марић.

ОМЛАДИНАЦ: А. Манојловић, Веиновић, Бодо, Фаркаш, Сарић, Вулетић, Смајић, Лазић, Котарлић (Стојић), Мијатовић (Андрић), Бацељ.

Одлична утакмица у Кукујевцима. Гости су имали снаге док нису примили први гол. До тада су донекле и били равноправан ривал. Потом су стали, а домаћини су то искористили и дошли до убедљиве победе. Домаћини су били и боље физички припремљени и то је одлучило победника. Изванредан гол је постигао Срђан Чавић из шута с 18 метара. Лопта је завршила у самим рашљама.

М. Ускоковић

Јединство (М) - ОФК Бачинци 3:2 (2:2) (прекинуто у 63. минуту)

МОРОВИЋ: Игралиште Јединства, гледалаца 50, судија Тадић (Сот). Стрелци: Протић у 13, Н. Сарић у 20. и Јањатовић у 50. за Јединство,а  Меничанин у 21. и 24. минуту за ОФК Бачинце. Жути картон: Огњеновић (ОФК Бачинци). Црвени картони: Огњеновић, У. Радивојшић, Меничанин (ОФК Бачинци).

ЈЕДИНСТВО: Лукић 8, Болић 8, Смајић 8, Ј. Сарић 8, Нишковић 8, Ковачевић 8, Јањатовић 8, Протић 8, Нишевић 8, Билић 8, Н. Сарић 8.

ОФК БАЧИНЦИ: Јовановић 7, Милинковић 7, Yunja 7 Огњеновић 7, Кончар 7, Радека 7, Калинић 7, У. Радивојшић 7 (Тодић), Блажановић 7 (Тубић), Марковић 7, Меничанин 7.

Судија Тадић је поделио гостима три црвена картона јер се гости нису спортски понашали. Револтирани гости због одлука сиудије Тадића, напустили су терен у 63. минуту.

Р. Кукић

Сремац - ОФК Бингула 7:0 (2:0)

БЕРКАСОВО: Стадион Сремца, гледалаца 50, судија Алимпијевић (Моровић). Стрелци: Мијатовић у 6, Влаисављевић у 44.и 88, Леваја у 55, Јанковић у 57, М. Урсуз у 65. и Вранов у 78. минуту. Жути картон: Мијатовић (Сремац).

СРЕМАЦ: Филиповић, Остојић, Чалић (Ђачанин), Миличић, Вранов, Мијатовић, Ерор (Новак), Субић (М. Урсуз), Јанковић, Леваја, Влаисављевић (Д. Видовић).

ОФК БИНГУЛА: Волић, Ухлик, Франциски, Шућак, Фаркаш, Пајић (Ловас), Чалић, Галетић, Мирнић, Николић, Мицић (Цвијановић).

С. Ћосић

ЉУБА: Јединство - Напредак 0:2, КУКУЈЕВЦИ: Обилић - Омладинац (Б) 5:1, БЕРКАСОВО: Сремац - ОФК Бингула 7:0, МОРОВИЋ: Јединство - ОФК Бачинци 3:2 (прекинуто у 63. минуту), ШИД: Једнота - Граничар 2:1, ЕРДЕВИК: Ердевик - Синђелић 2:1.

1. Напредак       17    14     2      1      47:15        44

2. Обилић          17     14     1      2      64:16        43

3. Ердевик         17     13     2      2      40:15        41

4. Једнота          17     8      2      7      37:30        26

5. Јединст.(М)    17     8      2      7      28:27        26

6. Бачинци         17     7      4      6      33:29        25

7. Сремац          17     7      3      7      44:31        24

8. Синђелић       17     7      3      7      33:33        24