Opštinska liga Šid: Lider lako s „fenjerašem”

09.05.2018. 09:23 09:25

​​​​​​​Jedinstvo (LJ) - Napredak 0:2 (0:1)

LJUBA: Igralište Jedinstva, gledalaca 50, sudija Radivojević (Bačinci). Strelci: Novaković u 14. i B. Mladenović u 78. minutu. Žuti kartoni: Laćarac (Jedinstvo), Novaković, Panić, Marković (Napredak).

JEDINSTVO: Stelja 8, Šili 7, Zečević 7, Laćarac 7, Teležar 6, Punoš 7, D. Ruman 7 (Mrđanović), Ž. Sremčić 7, P. Sremčić 7, Budimir 8, Cigankov 8.

NAPREDAK: Nenadić 7, Brekić 7, V. Petrović 7, Gavrilović 7, P. Petrović 7, Savić 7, Panić 7 (Ivković), B. Mladenović 8, Kulačin 8, B (Bašić). Novaković 8, Marković 8 (Milekić).

U fer i korektnoj igri gost je zasluženo slavio. Ali, gost iz Vašice dosta se namučio da pobedi veoma radspoložene domaćine za igru, pogotovo u drugom poluvremenu. Domaćini su mogli da pariraju pred jačim i boljim gostima. Uz vrhunsko suđenje Radivojevića.

D. Šagotlić

Jednota - Graničar 2:1 (1:1)

ŠID: Igralište Jednote, gledalaca 50, sudija Minja Mitrović (Erdevik). Strelci: D. Janković u 3. i Petrović u 56. za Jednotu, a N. Timarac u 20. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Petrović, Milutinović, D. Janković (Jednota), Grozdanić, Rikić, Z. Jović (Graničar).

JEDNOTA: Vlaisavljević (Stojadinović), Šolaja, S. Jovanović, Grujić, Poluga, Petrović, Nikola Jakšić (V. Janković), Ostojić (Milutinović), Dumitrović (S. Hrček), Nebojša Jakšić, D. Janković 6.

GRANIČAR: Pantić, D. Jović, Z. Jović, Grozdanić, Večić (Stević), Đurić, Rikić (Milanković), Milovanović, Zarić, Stanivuković, N. Timarac, (Jurošević).

Domaćini su na početku susreta imali nekoliko lepih prilika i prvi gol su postigli odmah na početku. Posle centaršuta D. Janković je bio brži od gostujuće odbrane. Zasigurno bi meč bio još zanimljiviji da su gosti mogli u drugom poluvremenu da pariraju raspoloženim mlađanim domaćinima. Petrović je postigao gol za pobedu, iz šuta s 16 metara.

E. Hrček

Erdevik - Sinđelić 2:1 (1:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 50, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Pap u 44. (iz penala) i Babić u 81. za Erdevik, a Vudrak u 61. minutu za Sinđelić. Žuti kartoni: Medaković, Todorović (Sinđelić).

ERDEVIK: Mrkonjić 7, Gerik 7, Vukadinović 6 (Đurik), Petrović 7, Jelčić 7, Babić 7, Štrbac 7, Pap 6, Radičević 7, Cvetković 7, Radmanovac 6 (Maslikosa).

SINĐELIĆ: Medaković 6, Mraović 6, Vudrak 7, Bošnjaković 6, Šarac 6, V. Miletić 7, Drenovac 6, Savić 6, Todorović 6, Šibalić 6 (Španović), Marčetić 6.

Erdevičani su bili favoriti u ovom meču, ali igrali su slabije nego što se očekivalo. Ipak su zasluženo slavili. Pap je bio u šansi da postigne gol, ali ga je u tome omeo golman Medaković, pogibeljnim startom. Bio je to čist penal. Babić je doneo svom timu radost, posle centaršuta sačekao je loptu na drugoj statvi i Medaković je bio savladan.

M. Stanivuković

Obilić - Omladinac (B) 5:1 (4:0)

KUKUJEVCI: Igralište Obilića, gledalaca 70, sudija Marčok (Erdevik). Strelci: Ilibašić u 18, Stambolija u 25, Bertić u 39, Čavić u 40. i Uskoković u 61. za Obilić, a Mijatović u 64. minutu za Omladinac. Žuti karton: Bodo (Omladinac).

OBILIĆ: Panić, Bastašić, Ilibašić, Medić, Uskoković, Popović, Drobnjak, Bertić (Ljiljak), Stambolija (Vajagić), Čavić, Marić.

OMLADINAC: A. Manojlović, Veinović, Bodo, Farkaš, Sarić, Vuletić, Smajić, Lazić, Kotarlić (Stojić), Mijatović (Andrić), Bacelj.

Odlična utakmica u Kukujevcima. Gosti su imali snage dok nisu primili prvi gol. Do tada su donekle i bili ravnopravan rival. Potom su stali, a domaćini su to iskoristili i došli do ubedljive pobede. Domaćini su bili i bolje fizički pripremljeni i to je odlučilo pobednika. Izvanredan gol je postigao Srđan Čavić iz šuta s 18 metara. Lopta je završila u samim rašljama.

M. Uskoković

Jedinstvo (M) - OFK Bačinci 3:2 (2:2) (prekinuto u 63. minutu)

MOROVIĆ: Igralište Jedinstva, gledalaca 50, sudija Tadić (Sot). Strelci: Protić u 13, N. Sarić u 20. i Janjatović u 50. za Jedinstvo,a  Meničanin u 21. i 24. minutu za OFK Bačince. Žuti karton: Ognjenović (OFK Bačinci). Crveni kartoni: Ognjenović, U. Radivojšić, Meničanin (OFK Bačinci).

JEDINSTVO: Lukić 8, Bolić 8, Smajić 8, J. Sarić 8, Nišković 8, Kovačević 8, Janjatović 8, Protić 8, Nišević 8, Bilić 8, N. Sarić 8.

OFK BAČINCI: Jovanović 7, Milinković 7, Yunja 7 Ognjenović 7, Končar 7, Radeka 7, Kalinić 7, U. Radivojšić 7 (Todić), Blažanović 7 (Tubić), Marković 7, Meničanin 7.

Sudija Tadić je podelio gostima tri crvena kartona jer se gosti nisu sportski ponašali. Revoltirani gosti zbog odluka siudije Tadića, napustili su teren u 63. minutu.

R. Kukić

Sremac - OFK Bingula 7:0 (2:0)

BERKASOVO: Stadion Sremca, gledalaca 50, sudija Alimpijević (Morović). Strelci: Mijatović u 6, Vlaisavljević u 44.i 88, Levaja u 55, Janković u 57, M. Ursuz u 65. i Vranov u 78. minutu. Žuti karton: Mijatović (Sremac).

SREMAC: Filipović, Ostojić, Čalić (Đačanin), Miličić, Vranov, Mijatović, Eror (Novak), Subić (M. Ursuz), Janković, Levaja, Vlaisavljević (D. Vidović).

OFK BINGULA: Volić, Uhlik, Franciski, Šućak, Farkaš, Pajić (Lovas), Čalić, Galetić, Mirnić, Nikolić, Micić (Cvijanović).

S. Ćosić

LJUBA: Jedinstvo - Napredak 0:2, KUKUJEVCI: Obilić - Omladinac (B) 5:1, BERKASOVO: Sremac - OFK Bingula 7:0, MOROVIĆ: Jedinstvo - OFK Bačinci 3:2 (prekinuto u 63. minutu), ŠID: Jednota - Graničar 2:1, ERDEVIK: Erdevik - Sinđelić 2:1.

1. Napredak       17    14     2      1      47:15        44

2. Obilić          17     14     1      2      64:16        43

3. Erdevik         17     13     2      2      40:15        41

4. Jednota          17     8      2      7      37:30        26

5. Jedinst.(M)    17     8      2      7      28:27        26

6. Bačinci         17     7      4      6      33:29        25

7. Sremac          17     7      3      7      44:31        24

8. Sinđelić       17     7      3      7      33:33        24