13°C
12.10.2024.
117.0333
106.997

ОКРШАЈ СТАРИХ РИВАЛА ЗАВРШЕН НАЈНЕПОПУЛАРНИЈИМ РЕЗУЛТАТОМ: Празне пушке крај Тисе

12.10.2024. 17:55 17:58
becej kabel

Стари спортски ривали играли су нерешено крај Тисе и освојили по бод, а према игри ни једни ни други нису заслужили ни то.

Идеални временски услови нису инспирисали Бечејце и Новосађане да пруже иоле више на терену, па оно мало гледалаца је отишло са стадиона незадовољно.

Истина, гости су били нешто ангажованији, што потврђује и однос изведених удараца из угла 12:4 у њихову корист, али у оквир гола су шутирали само једанпут и крај њега четири пута, а домаћи су сва три ударца ка голу упутили у његов оквир.

Уместо да пас игром освајају терен и долазе у прилике, и јадни и други су дугим лоптама прескакали игру и онда избацивали лопту ван терена. Стиче се утисак, с обзиром на споро убацивање лопте у терен, да је она више била ван терена него на терену.

Међутим, не може се рећи да је утакмица протекла, баш, без узбуђења. У 49. минуту је судија Тешановић досудио казнени ударац за Кабел, али је после консултације са помоћником Душаном Лукићем преиначио одлуку и досудио само ударац из угла, јер је Воргучин исправно стартовао и избацио лопту ван терена.

У 57. минуту једина права прилика, али је Обрадовићев шут са пет метара голман Милованов уз помоћ главе и руку избацио преко пречке. Бечејци су припретили пет минута касније, када је Павловић извео слободан ударац, а Тутњевић одбијену лопту снажно послао по земљи у десни доњи угао, али Славковић је успешно интервенисао. У наредном нападу је Пиваш из повољне ситуације главом шутирао преко гола. У надокнади времана је Божичић добро шутирао, а Славковић опет био на месту.

ОФК Бечеј 1918 – Кабел 0:0

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 150. Судија: Горан Тешановић (Србобран) 7. Жути картони: Н. Вјештица, Влаисављевић (ОФК Бечеј 1918), Пиваш, Гргић, Новаковић, Јелић (Кабел)

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Милованов 7, Воргучин 6,5, Н. Вјештица 7, Влаисављевић 6,5, Павловић 6, Тутњевић 6,5 (од 90+4 Божичић -), Радаковић 6,5, Станковић 6 (од 90+5 В. Вјештица -), Станаћев 6 (од 76. Десница -), Симин 6 (од 90+3 Медић -), Томчић 6.

КАБЕЛ: Славковић 7, Павић 6, Димитријевић 6,5 (од 83. Новаковић -), Гајић 6, Обрадовић 6 (од 70. Бошкан -), Ђурић 6,5, Петровић 7, Стаматовић 6 (од 75. Вујошевић -), Милисављевић 6,5, Поњевић 6,5, Пивош 6,5.