OKRŠAJ STARIH RIVALA ZAVRŠEN NAJNEPOPULARNIJIM REZULTATOM: Prazne puške kraj Tise

12.10.2024. 17:55 17:58
becej kabel

Stari sportski rivali igrali su nerešeno kraj Tise i osvojili po bod, a prema igri ni jedni ni drugi nisu zaslužili ni to.

Idealni vremenski uslovi nisu inspirisali Bečejce i Novosađane da pruže iole više na terenu, pa ono malo gledalaca je otišlo sa stadiona nezadovoljno.

Istina, gosti su bili nešto angažovaniji, što potvrđuje i odnos izvedenih udaraca iz ugla 12:4 u njihovu korist, ali u okvir gola su šutirali samo jedanput i kraj njega četiri puta, a domaći su sva tri udarca ka golu uputili u njegov okvir.

Umesto da pas igrom osvajaju teren i dolaze u prilike, i jadni i drugi su dugim loptama preskakali igru i onda izbacivali loptu van terena. Stiče se utisak, s obzirom na sporo ubacivanje lopte u teren, da je ona više bila van terena nego na terenu.

Međutim, ne može se reći da je utakmica protekla, baš, bez uzbuđenja. U 49. minutu je sudija Tešanović dosudio kazneni udarac za Kabel, ali je posle konsultacije sa pomoćnikom Dušanom Lukićem preinačio odluku i dosudio samo udarac iz ugla, jer je Vorgučin ispravno startovao i izbacio loptu van terena.

U 57. minutu jedina prava prilika, ali je Obradovićev šut sa pet metara golman Milovanov uz pomoć glave i ruku izbacio preko prečke. Bečejci su pripretili pet minuta kasnije, kada je Pavlović izveo slobodan udarac, a Tutnjević odbijenu loptu snažno poslao po zemlji u desni donji ugao, ali Slavković je uspešno intervenisao. U narednom napadu je Pivaš iz povoljne situacije glavom šutirao preko gola. U nadoknadi vremana je Božičić dobro šutirao, a Slavković opet bio na mestu.

OFK Bečej 1918 – Kabel 0:0

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Goran Tešanović (Srbobran) 7. Žuti kartoni: N. Vještica, Vlaisavljević (OFK Bečej 1918), Pivaš, Grgić, Novaković, Jelić (Kabel)

OFK BEČEJ 1918: Milovanov 7, Vorgučin 6,5, N. Vještica 7, Vlaisavljević 6,5, Pavlović 6, Tutnjević 6,5 (od 90 4 Božičić -), Radaković 6,5, Stanković 6 (od 90 5 V. Vještica -), Stanaćev 6 (od 76. Desnica -), Simin 6 (od 90 3 Medić -), Tomčić 6.

KABEL: Slavković 7, Pavić 6, Dimitrijević 6,5 (od 83. Novaković -), Gajić 6, Obradović 6 (od 70. Boškan -), Đurić 6,5, Petrović 7, Stamatović 6 (od 75. Vujošević -), Milisavljević 6,5, Ponjević 6,5, Pivoš 6,5.