25.09.2018. 18:02 18:04
Извор: Д. Иванић/ Гужва пред голом Фрушкогорског партизана

У дербију кола у Буковцу нашла се по једна лопта у мрежама Фрушкогорског партизана и Младости.

Фрушкогорски партизан – Младост 1:1 (1:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 250, судија: Грбић (Нови Сад). Стрелци: Ферати у 37. за Фрушкогорски партизан, а Ренић у 12. минуту за Младост. Жути картони: Бабић и Дулић (Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Мисини, Клинцов, Бабић (Грубишић),В. Девић, Дулић, Ферати, Чергић, Кантар, Томљановић.

МЛАДОСТ: Иванишевић, Тришић, Батинић (Малиџан), Слијепчевић, Драгојловић, Шијан, Зорић, Вучковић, Ренић, Витановић (Вучић), Каурин.

Утакмица је оправдала назив дербија, јер оба ривала пружила су максимум и много тога било је да се види на зеленом тепиху.

Лидер на табели стигао је у Буковац тражећи три нова бода и чинило се да ће своју намеру и остварити. Добро припремљени Новонасељани кренули су офанзивно, а домаћи су деловали некако неповезано и већ у 12. минуту, после лепе акције погодио је одлични Марко Ренић. Ипак, нису се Буковчани предавали, јер имали су погођену стативу и од тада су средили своје редове и кренули ка голу Младости. После одлично изведеног аута Дејана Девића голман Иванишевић је лопту избио само до пречке свог гола, а рутинерски је реаговао сјајни Един Ферати и послао је у мрежу.

У другом полувремену гости су имали иницијативу и већим делом опседали гол црно – белих. Али одбрана домаћих, предвођена изузетним Бојаном Кантаром и голманом Мићом Вулином, је одолевала. Буковчани су имали велику шансу у 62. минуту да поведу. Имали су прилику и у после седам минута, а гости су узвраћали и гол је лебдео на обе стране. У једном тренутку спасио је Мирослав Клинцов.

М. Павловић

Јединство - Нови Сад 0:1 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 250, судија: Граховац (Нови Сад), стрелац: Тривуновић у 82. минуту. Жути картони: Стојановић, Симић (Нови Сад).

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Франић 7, Пекез 7, Стричевић 8, Латиновић 7, Белић 7, Стаменковић 7, Ђекић 7, Бакић 7 (Вучићевић 7), Китић 8, Станчић 7 (Марић),

НОВИ САД: Јовановић 9, Стакић 7, Паповић 7, Стојановић 6 (Ћирић 7), Илић 7, Бајат 8, Ђанковић 7 (Бајић), Симић 7, Мрђан 7, Тривуновић 8, Лукаја 6 (Мличевић 6).

Домаћи су имали неколико стопостотних прилика, Стаменковића, Китића, Марића али је на голу био несавладив талентовани Александар Јовановић који је онемогућио домаћина да се бар једном радује. Казна за промашаје и вредне бодове за претедента за највиши пласман уследила је у 82. минуту. Домаће навијаче растужио је бивши игран Тривуновић, прецизним ударцем са 20 метара савладао је Савића.

М. По.

Шајкаш - Индекс 4:1 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Мајурић у 42. Играчев у 57. Стефановић у 64. Вујиновић у 67. минуту. Жути картони: Николаш, Заов, Рулић (Шајкаш), Кнежевић, Кисић (Индекс). Црвени картон: Кисић (Индекс).

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Рулић, Пантелић, Мајурић (Павков), Играчев (Лазић), Живанов (Вујиновић), Стефановић, Николаш, Панић.

ИНДЕКС: Субашић, Кисић, Ковачевић (Лаврек), Вуковић, Кнежевић, Марешчук (Сендерак), Бурсаћ, Киш, Стојановић (Беатовић), Бањац, Звекан.

Готово цело прво полувреме из Ковиља плела је мрежу око гола Субашића, а онда је Милан Мајурић голом донео очекивану предност. У наставку је Живан Играчев повећао резултат.

Гости су остали са играчем мање у 60. минуту, пошто је Кисић добио други жути, односно црвени картон, па су домаћини са још два гола Марка Стефановића и Рајка Вукиновића дошли до убедљиве предности. Почасни гол за „студенте” постигао је Петар Бањац и то је било све што су момци тренера Зорана Грујића приказали на овом мечу.

М. По.

Софекс - ТСК 0:2 (0:1)

ФУТОГ: ФЦ Софекс, гледалаца 100, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Варга у 33. и Зукић у 72. минуту. Жути катон: Росић (ТСК).

СОФЕКС: Софранин, Лазић (Митровић), Човић, Шумар, Сакач, Милић, Бекер (Ковачевић), Попадић, Трифуновић, Радин (Шкрбић), Ђурикин.

ТСК: Војводић, Драгољевић, Косић, Варга (Дринић), Милосављевић, Ђукић, Секулић (Малиновић), Росић (Вуковић), Савић, Пуповац, Зукић.

Екипа из Темерина прегрмела је успешно гостовање у Футогу. У првом полувремену предност гостима донео је Тамаш Варга, покушавали су домаћи да дођу до изједначења, а гости да голом обезбеде победу. То је за ногом пошло искусном Зорану Зукићу који је савладао Софранина.

М. По.

ЖСК - Петроварадин 4:1 (1:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца 200, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Ђурић у 37. и 55. Богдановић у 47. Каурин у 65. за ЖСК, а Торбица у 53. минуту за Петроварадин. Жути картони: Клисара, Мрђен (ЖСК).

ЖСК: Kalajyić 7, Мрђен 7, Ћирић 7, Ђурђић 7, Танасић 7, Марић 7, Богданов 8 (Круљ), Клисара 7, Каурин 7 (Топић), Чичић 8 (Трнинић), Ђурић 8.

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан 6, Гардиновачки 6, Галовић 6, Бјелић 6 (Радмањи), Митровић 6, Момчилов 6, Торбица 7, Ковачевић 6, Мудрић 6 (Шавија), Кнежић 6, Иконић 6 (Ђорић).

Тек у четвртом покушају на свом терену и то у најбољој игри ове јесени Жабаљци су стигли до убедљиве и заслужене победе проти Петроварадина. Иван Ђурић је био најбољи играч домаћина, а у стрелце су се уписали Богданов и Каурин, а гол за госте постигао Миљан Тодић.

П. Бундало

Бачка - Сириг 2:1 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог), стрелци: Ђаковић у 52. и Багић у 63. за Бачку, а Ђаковић у 77. минуту (аутогол) за Сириг. Жути картони: Релић, Багић, Ј. Тривуновић (Бачка), Радић, Васић (Сириг). Црвени картон: Јовановић (Сириг).

БАЧКА: Игњић 6, Дејановић 6 (Ђаковић 7), Љ. Тривуновић 7, Дангубић 7 (Јанковић 7), Павлов 7, Ердељан 7, Петровић 7 (Балог), Марковић 7, Багић 7, Солдат 8, Гелић 7.

СИРИГ: Мишчевић 6, Нежић 6, Јелић 6, Васић 7, Naranyić 7, Декић 7, Радић 6, Митровић 7 (Јовановић 6), Топић 6, Вујановић 7, Вулић 7.

И поред теренске иницијативе домаћи нису успели у првом полувремену да пронађу пут ка мрежи. У наставку након корнера Солдата и убачене лопте у петерац резервиста Ђаковић је надвисио одбрану и ударцем главом погодио мрежу. Прилику да повећа резултат имао је Багић, али без реализације. Исти играч је након ударца са угла Солдата успео да повећа резултат. Стигли су Сирижани до почасног гола након упућеног оштрог центаршута Ђаковић је лопту захватио неспретно и погодио сопствену мрежу.

М. По.

Омладинац - Славија 0:3 (0:2)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка), стрелци: Грлица у 8. Грубовић у 20. и Радовановић у 90. минуту. Жути картони: Милошевић (Омладинац), Радовановић, Убипарип, Глигорић, Хованец (Славија).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 6, Савић 6, Милошевић 6, Пецељ 6, Мирковић 6, Максимовић 6, Ђедовић 6 (Јовановић), Макарић 6, Стојановић 6 (Вучковић 6), Живковић 6, Томчић 6.

СЛАВИЈА: Чавић 8, Хованец 6, Радаковић 6, Радовановић 8, Жакула 7, Глигорић 7, Магочевић 7, Окиљвић 7, Грубовић 8 (Ждеро), Ружић 8 (Убипарип 6), Грлица 7 (Димитров 7).

Млади састав Славије изненадио је искусну екипу из Степановићева и до краја дошао до убедљиве победе. Велики удео у победи Салајчана имао је одличним одбранама Милош Чавић. Већ у 8. минуту Грубовић је асистирао Грлици за вођство Новосађана. Исти играч потрудио се да прецизним ударцем повећа резултат. Дуго ће се памтити трећи гол Салајчана који је постигао Стефан Радовановић.

Голман домаћих Драган Зељковић је отишао у казнени простор гостију да евентуално покуша да постигне гол, међутим лопта се одбила до Радовановића који је са 70 метзара погодио празну мрежу.

М. По.

Милетић - Фрушкогорац  0:2 (0:1)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 70, судија Митровић (Нови Сад), стрелац Глишић у 4. Јефтић 90. минуту. Жути картони: Добривоје Тривуновић (Милетић), Глишић, Перовић, Старовлах, Лукић (Фрушкогорац). Црвени картони: Дејан Тривуновић (Милетић)

МИЛЕТИЋ:  А. Лишић 6, Калаковић 6 (Славнић), Ђурић 6 (Б. Лишић), Н. Лишић 6, Мрачајац 6, Павков 6, Дејан Тривуновић 6, Гелић 6 ( Добривоје Тривуновић 6) ,Рогић 6, Суботин 6, Станковић 6.

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић 7, Старовлах 7, Васојевић 7, Перовић 7, Кукурузовић 7, Поповић 7(Варничић 7), Јефтић 8, Глишић 8 (Баба), Лукић 7(Карац), Бркљача 7, Шкрбић 7.

Утакмица пуна тензија, а судија се није баш најбоље снашао, али привео утакмицу крају. Гости  су на почетку утакмице постигли погодак после центаршута са десне стране. Глишић је са пет метара главом лопту послао у мрежу. Држали су домаћини лопту у већем делу меча, а гости покушавали из контрама да постигну још који погодак што су и успели у надокнади времена.

Имали су домаћи своје шансе али срећа је та која им је овога пута окренула леђа.

Ж. Марковић

Шајкаш - Индекс 4:1, ЖСК - Петроварадин 4:1, Милетић - Фрушкогорац 0:2, Фрушкогорски партизан - Младост 1:1, Софекс - ТСК 0:2, Омладинац - Славија 0:3, Бачка - Сириг 2:1, Јединство - Нови Сад 0:1.