18°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

НОВОСАЂАНИ ОСАМ МЕСЕЦИ БЕЗ ПОБЕДЕ НА СТРАНИ Вошина распродаја победе пред крај меча за РЕМИ ПРОТИВ ЧУКАРИЧКОГ

29.10.2023. 19:33 19:36
Извор: ФК Војводина

Вошина прича на гостовању код Чукаричког испричана је у складу са народним наравоученијем о доброј крави која на крају све проспе.

Капитално вођство од 2:0, после само 16 минута игре, Новосађани су прокоцкали до краја и тако и после 13 утакмица у осам месеци остали без победе на гостовањима. Тако тренеру Ранку Поповићу једино преостаје да и у перспективи ламентира над навикама које је тешко променити, јер његови играчи никако да престану да праве разлику у прилазу обавезама, зависно од тога да ли је утакмица на домаћем или на гостујућем терену.

У обострано отвореној игри, ритам је од почетка наговештавао занимљиву игру екипа које су у међусобном дуелу потражили начин за останак у врху суперлигашке табеле. Домаћи су напали први, два пута је покушао Јанковић, најпре у деветом минуту када је Царевић парадом зауставио лопту, потом и један минут касније када је шутирао покрај ближе стативе. У 12. минуту, голман Филиповић је на идентичан начин као колега му на другој страни зауставио шут Радуловића.

Био је то наговештај надмоћније игре Новосађана, коју су гости материјализовали са два гола за три и по минута. Свој првенац у првенству постигао Зукић главом у 13. минуту, после корнера који је извео Радуловић, а други Вукановић, поред Серафимовића, након што је велемајсторски асистирао Кембел. Био је то трећи Вукановићев гол на три узастопне утакмице у Вошином дресу.

Жесток ваздушни судар

У 39. минуту у скоку су се главама жестоко сударили Серафимовић и Кембел. Прекид је трајао шест минута, а дебљи крај извукао је играч домаћег тима. Наиме, Кембел је са чалмом на глави наставио меч, док је Серафимовићу на терену заустављено крварење, али је, на сугестију лекара на терену, колима хитне помоћи превезен у Ургентни центар, где му је констатован потрес мозга.

После 20 минута игре нешто смањеног интензитета Ковач је у скоку надвисио Росића, после Доцићевог центаршута и тако преполовио резултатску предност Војводине. Једину прилику за изједначење до краја полувремена пропустио је Цветковић у четвртом минуту интервала надокнаде времена. На пар метара од гола није стигао лопту коју је из слободног ударца упутио Миладиновић.

Што се другог дела тиче, видели смо игру изнад суперлигашког просека. У два наврата Царевић је заустављао лопту, после шутева Ивановића и Рогана, а шансу каријере пропустио је Бјековић, после одличног Зукићевог паса у 61. минуту. Све је дефанзивац Војводине урадио у складу са фудбалским резоном, шутирао је из прве, али је реакција голман Филиповића била за честитање.

Коначно, пет минута пре краја, резервиста Синг, који тек што је у игру ушао уместо Доцића, најбоље се снашао у гужви у казненом простору за изједначење и коначан резултат утакмице 2:2.

Чукарички – Војводина 2:2 (1:2)

БЕОГРАД: Стадион на Бановом брду, гледалаца 700, судија Станко Остраћанин (Краљево), стрелци: Ковач у 36. и Синг у 85. минуту за Чукарички, а Зукић у 13. и Вукановић у 16. минуту за Војводину, жути картони: Доцић (Чукарички), Ђорђевић, Росић, Зукић (Војводина).

ЧУКАРИЧКИ: Филиповић 7,5, Роган 6,5, Серафимовић - (Ковачевић 6,5), Суботић 7, Тошић 6,5, Јанковић 6 (Ивановић 6), Ковач 7,5, Доцић 7 (Синг 7), Аџић 6,5 (Адетунђи), Миладиновић 7, Цветковић 6.

ВОЈВОДИНА: Царевић 6,5, Бјековић 7, Росић 6,5, Црномарковић 6,5, Ђорђевић 6  Букинац 6), Матеус 6 (Кајевић), Зукић 7,5, Радуловић 6 (Николић 6), Малбашић 6, Кембел 7,5 (Јовановић), Вукановић 7,5 (Вукић).