NOVOSAĐANI OSAM MESECI BEZ POBEDE NA STRANI Vošina rasprodaja pobede pred kraj meča za REMI PROTIV ČUKARIČKOG

29.10.2023. 19:33 19:36
Izvor: FK Vojvodina

Vošina priča na gostovanju kod Čukaričkog ispričana je u skladu sa narodnim naravoučenijem o dobroj kravi koja na kraju sve prospe.

Kapitalno vođstvo od 2:0, posle samo 16 minuta igre, Novosađani su prokockali do kraja i tako i posle 13 utakmica u osam meseci ostali bez pobede na gostovanjima. Tako treneru Ranku Popoviću jedino preostaje da i u perspektivi lamentira nad navikama koje je teško promeniti, jer njegovi igrači nikako da prestanu da prave razliku u prilazu obavezama, zavisno od toga da li je utakmica na domaćem ili na gostujućem terenu.

U obostrano otvorenoj igri, ritam je od početka nagoveštavao zanimljivu igru ekipa koje su u međusobnom duelu potražili način za ostanak u vrhu superligaške tabele. Domaći su napali prvi, dva puta je pokušao Janković, najpre u devetom minutu kada je Carević paradom zaustavio loptu, potom i jedan minut kasnije kada je šutirao pokraj bliže stative. U 12. minutu, golman Filipović je na identičan način kao kolega mu na drugoj strani zaustavio šut Radulovića.

Bio je to nagoveštaj nadmoćnije igre Novosađana, koju su gosti materijalizovali sa dva gola za tri i po minuta. Svoj prvenac u prvenstvu postigao Zukić glavom u 13. minutu, posle kornera koji je izveo Radulović, a drugi Vukanović, pored Serafimovića, nakon što je velemajstorski asistirao Kembel. Bio je to treći Vukanovićev gol na tri uzastopne utakmice u Vošinom dresu.

Žestok vazdušni sudar

U 39. minutu u skoku su se glavama žestoko sudarili Serafimović i Kembel. Prekid je trajao šest minuta, a deblji kraj izvukao je igrač domaćeg tima. Naime, Kembel je sa čalmom na glavi nastavio meč, dok je Serafimoviću na terenu zaustavljeno krvarenje, ali je, na sugestiju lekara na terenu, kolima hitne pomoći prevezen u Urgentni centar, gde mu je konstatovan potres mozga.

Posle 20 minuta igre nešto smanjenog intenziteta Kovač je u skoku nadvisio Rosića, posle Docićevog centaršuta i tako prepolovio rezultatsku prednost Vojvodine. Jedinu priliku za izjednačenje do kraja poluvremena propustio je Cvetković u četvrtom minutu intervala nadoknade vremena. Na par metara od gola nije stigao loptu koju je iz slobodnog udarca uputio Miladinović.

Što se drugog dela tiče, videli smo igru iznad superligaškog proseka. U dva navrata Carević je zaustavljao loptu, posle šuteva Ivanovića i Rogana, a šansu karijere propustio je Bjeković, posle odličnog Zukićevog pasa u 61. minutu. Sve je defanzivac Vojvodine uradio u skladu sa fudbalskim rezonom, šutirao je iz prve, ali je reakcija golman Filipovića bila za čestitanje.

Konačno, pet minuta pre kraja, rezervista Sing, koji tek što je u igru ušao umesto Docića, najbolje se snašao u gužvi u kaznenom prostoru za izjednačenje i konačan rezultat utakmice 2:2.

Čukarički – Vojvodina 2:2 (1:2)

BEOGRAD: Stadion na Banovom brdu, gledalaca 700, sudija Stanko Ostraćanin (Kraljevo), strelci: Kovač u 36. i Sing u 85. minutu za Čukarički, a Zukić u 13. i Vukanović u 16. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Docić (Čukarički), Đorđević, Rosić, Zukić (Vojvodina).

ČUKARIČKI: Filipović 7,5, Rogan 6,5, Serafimović - (Kovačević 6,5), Subotić 7, Tošić 6,5, Janković 6 (Ivanović 6), Kovač 7,5, Docić 7 (Sing 7), Adžić 6,5 (Adetunđi), Miladinović 7, Cvetković 6.

VOJVODINA: Carević 6,5, Bjeković 7, Rosić 6,5, Crnomarković 6,5, Đorđević 6  Bukinac 6), Mateus 6 (Kajević), Zukić 7,5, Radulović 6 (Nikolić 6), Malbašić 6, Kembel 7,5 (Jovanović), Vukanović 7,5 (Vukić).