108.1722

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СРЕМ – ИСТОК: Лидер убојит у наставку

02.11.2022. 11:28 11:31

Полет (НК) - Хајдук (Ш) 4:1 (1:1)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија Панић (Рума). Стрелци: Р. Кесић у 38. и 50, Николић у 55. и Марковић у 85. за Полет, а Босанчић у 43. минуту за Хајдук.

ПОЛЕТ: Башић (Пашић), Шаровић, Лукић, Митровић, Радосављевић, Р. Кесић, Матић (Тодоровић), Николић, Делибос, Марковић, Лазић.

ХАЈДУК: Митровић, Прерадовић (Војкић), Томић, Бераковић, Видаков, Ковачевић, Босанчић (Недић), Лемајић, Врачевић, Савић, Петровић (Миловановић).

Домаћини су одиграли квалитетан и занимљив фудбал. Надиграли су госте, али тек у наставку, када су домаћи стрелци били много прецизнији.

А. Рађеновић

Крушедол - ЧСК 1:0 (0:0)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, гледалаца 150, судија Дијана Младеновић (Сремски Михаљевци). Стрелац: Дисти у 62. минуту. Жути картони: Јовановић, (Крушедол), Мирковић (ЧСК).

КРУШЕДОЛ: Багаш 7, Петровић 7, Јелковић 7, Дисти 7, Клајић 6, М. Цурковић 8 (Марчетић), Плећаш 7, Јовановић 7 (Хајнал), Радуловић 7 (Куља), Марковић 7, Белановић 7 (Н. Цурковић).

ЧСК: Војновић 7 (Tufеgyić), Мирковић 7 (Пејић), Д. Суботн 7, Поповић 7, Милосављевић 7, Шпоња 7 (Д. Д. Суботин), Стаменковић 7 (П. Суботин), Матош 7, Терзић 7, Ланг 7, Ковачевић 7.

У доста занимљивом мечу, домаћини су били много бољи и у првом полувремену када су пропустили неколико лепих шанси. Ипак, у наставку Дисти је искористио грешку гостујуће одбране и тако свом тиму донео тријумф.

М. Ј

Полет (Н) - Љуково 2:1 (2:0)

НИКИНЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија Спремић (Ириг). Стрелци: Стевановић у 10. и Стојановић у 40. за Полет, Р. Цвијановић у 65.  минуту (аутогол) за Љуково.

ПОЛЕТ: Вељовић, Р. Цвијановић, Нешковић, Стојановић, В. Цвијановић, Јовановић, Лубашчик (Гемери), Д. Милетић,  Стевановић (Видић), Н. Петровић, С. Милетић (Перић).

ЉУКОВО: Тепавац, Блануша, Крбавац, Тривић, Стевић (Рјачић), Вишњић, Арсић, Скорупан, Радић,  Јанковић (Радановић), Стојанац (Цветојевић).

Имали су домаћини више повољних шанси, уз два постигнута гола у првом полувремену, када су били много бољи ривал. У наставку нешто равноправнија игра. Р. Цвијановић је неспретно погодио своју мрежу, а хтео је да избије лопту.

М. Петровић

Граничар (О) - Напредак (Ж) 2:0 (0:0)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 150, судија  Мандић (Инђија). Стрелци: Деврња у 86. и Комазец у 90. минуту. Жути картони: Топић, Кордолуп (Напредак).

ГРАНИЧАР: Самарџић, Чавић, С. Михајловић, Комазец, Куртеш, Николић, Лазић, Праљић, Исаков, Шпирић (Деврња), Петровић, Мандарић.

НАПРЕДАК: Крнић, Кнежевић, Шарац, Станковић, Кордолуп, Мијаиловић, Топић, Анђелић, Стојчевић, Ранђеловић, Козлина.

Све је изгледало да ће се утакмица завршити без голова, иако је било шанси на обе стране. Онда је у игру ушао Деврња и одмах постао стрелац. У самом финишу нову грешку одбране гостију искористио је Комазец.

П. Џакула

Сремац (Д) - Фрушкогорац 0:8 (0:2)

ШИМАНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Ћирић (Инђија). Стрелци: Крстовић у 7, 50. и 70, Ђорђевић у 45, Катић у 66. (из пенала), Добријевић у 72, Љутовац у 73. и Н. Филиповићу 85. минуту.

СРЕМАЦ: Грујић 6, М. Гагић 6, Д. Вукмановић 6, Т. Вукмановић 6, Павловић 6, Честић 6, Михајловић 6, Којчин 6 (Бељин), З. Ашћерић 6, Олујић 6, Савић 6.

ФРУШКОГОРАЦ: Вучић 7, Јованов 7, Добријевић 7, Ђорђевић 7, Тртица 7, Крстовић 7, Димитријевић 7, (Милосављевић), Пашић 7, Маринковић 7 (Љутовац 7), Д. Филиповић 7 (Н. Филиповић 7), Катић.

Играчи Фрушкогорца су декласирали веома борбене домаћине. Да су гостујући стрелци били мало присебнији, ко зна колико би постигли голова.

С. Ранитовић

Камени - Рудар 2:1 (1:1)

АШАЊА: Игралиште Каменог, гледалаца 150, судија Ђурић (Инђија). Стрелци: Ј. Радојчић у 28. и Асани у 95. за Камени, а Богданов у 6. минуту за Рудар.

КАМЕНИ: Ивановић, Добриковић, Асани, Васић, Ј. Радојчић, Сали, Добрић, Пилиповић), Вудраговић,  Милутиновић, Јовановић.

РУДАР: Клисурић, Поповић, Нинковић, Крчић, Вишњовски, Миан Лужајић, Дубравац, Богданов, Михајловић, Пардовицки, Вулетић.

Најреалнији резултат био би онај из првог полувремена -  1:1, али у надокнади времена један центаршут пред гол гостију сачекао је Асани и главом само мало закачио лопту која је завршила у небрањеном делу гостујуће мреже.

Г. Закић

Цар Урош - Младост (Б) 0:2 (0:1)

ЈАЗАК: Игралиште Цара Уроша, гледалаца 150, судија Пантовић (Рума). Стрелци: Цветковић у 33. и Златарић у 54. минуту. Жути картон: Младеновић, Латиновић (Цар Урош), Јовановић (Младост).

ЦАР УРОШ: Губрански, Гостовић, Латиновић, Мркаљ, Јордановски, Кресојевић, Поповић, Љ. Бојић (Јањуш), Грујић, Поткоњак, Младеновић.

МЛАДОСТ: Милошевић, В. Југовић, Јовановић, Дукић, Стјепановић, Ђурђевић (Кривошија), Васиљевић, Златарић (Стајић), Цветиновић (Медић), Јокић, Стајић, Кнежевић.

Иако су домаћи играли добро, њихове промашаје гости су казнили по једним голом у оба полувремена.

У самом финишу утакмице, Јазачани су покушали нешто више да учине, да макар поравнају резултат. Било је шанси за то, али гостујућа одбрана је све издржала.

Љ. Бојић

НИКИНЦИ: Полет - Љуково 2:1, ОБРЕЖ: Граничар - Напредак (Ж) 2:0, КРУШЕДОЛ: Крушедол - ЧСК 1:0, ЈАЗАК: Цар Урош - Младост (Б) 0:2, ДОБРИНЦИ: Сремац - Фрушкогорац 0:8, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Хајдук (Ш) 4:1, АШАЊА: Камени - Рудар 2:1.

1. Полет (НК)    11     9      1      1      48:11        28

2. Крушедол      11     8      1      2      21:8  25

3. Камени  11     8      0      3      23:13        24

4. Младост (Б)11       7      0      4      26:15        21

5. Полет (Н)      11     6      2      3      23:12        20

6. ЧСК       11     6      1      4      18:12        19

7. Фрушког.      11     5      2      4      26:14        17

8. Хајдук (Ш)    11     5      1      5      30:15        16