MEĐUOPŠTINSKA LIGA SREM – ISTOK: Lider ubojit u nastavku

02.11.2022. 11:28 11:31

Polet (NK) - Hajduk (Š) 4:1 (1:1)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija Panić (Ruma). Strelci: R. Kesić u 38. i 50, Nikolić u 55. i Marković u 85. za Polet, a Bosančić u 43. minutu za Hajduk.

POLET: Bašić (Pašić), Šarović, Lukić, Mitrović, Radosavljević, R. Kesić, Matić (Todorović), Nikolić, Delibos, Marković, Lazić.

HAJDUK: Mitrović, Preradović (Vojkić), Tomić, Beraković, Vidakov, Kovačević, Bosančić (Nedić), Lemajić, Vračević, Savić, Petrović (Milovanović).

Domaćini su odigrali kvalitetan i zanimljiv fudbal. Nadigrali su goste, ali tek u nastavku, kada su domaći strelci bili mnogo precizniji.

A. Rađenović

Krušedol - ČSK 1:0 (0:0)

KRUŠEDOL: Igralište Krušedola, gledalaca 150, sudija Dijana Mladenović (Sremski Mihaljevci). Strelac: Disti u 62. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, (Krušedol), Mirković (ČSK).

KRUŠEDOL: Bagaš 7, Petrović 7, Jelković 7, Disti 7, Klajić 6, M. Curković 8 (Marčetić), Plećaš 7, Jovanović 7 (Hajnal), Radulović 7 (Kulja), Marković 7, Belanović 7 (N. Curković).

ČSK: Vojnović 7 (Tufegyić), Mirković 7 (Pejić), D. Subotn 7, Popović 7, Milosavljević 7, Šponja 7 (D. D. Subotin), Stamenković 7 (P. Subotin), Matoš 7, Terzić 7, Lang 7, Kovačević 7.

U dosta zanimljivom meču, domaćini su bili mnogo bolji i u prvom poluvremenu kada su propustili nekoliko lepih šansi. Ipak, u nastavku Disti je iskoristio grešku gostujuće odbrane i tako svom timu doneo trijumf.

M. J

Polet (N) - Ljukovo 2:1 (2:0)

NIKINCI: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija Spremić (Irig). Strelci: Stevanović u 10. i Stojanović u 40. za Polet, R. Cvijanović u 65.  minutu (autogol) za Ljukovo.

POLET: Veljović, R. Cvijanović, Nešković, Stojanović, V. Cvijanović, Jovanović, Lubaščik (Gemeri), D. Miletić,  Stevanović (Vidić), N. Petrović, S. Miletić (Perić).

LJUKOVO: Tepavac, Blanuša, Krbavac, Trivić, Stević (Rjačić), Višnjić, Arsić, Skorupan, Radić,  Janković (Radanović), Stojanac (Cvetojević).

Imali su domaćini više povoljnih šansi, uz dva postignuta gola u prvom poluvremenu, kada su bili mnogo bolji rival. U nastavku nešto ravnopravnija igra. R. Cvijanović je nespretno pogodio svoju mrežu, a hteo je da izbije loptu.

M. Petrović

Graničar (O) - Napredak (Ž) 2:0 (0:0)

OBREŽ: Igralište Graničara, gledalaca 150, sudija  Mandić (Inđija). Strelci: Devrnja u 86. i Komazec u 90. minutu. Žuti kartoni: Topić, Kordolup (Napredak).

GRANIČAR: Samardžić, Čavić, S. Mihajlović, Komazec, Kurteš, Nikolić, Lazić, Praljić, Isakov, Špirić (Devrnja), Petrović, Mandarić.

NAPREDAK: Krnić, Knežević, Šarac, Stanković, Kordolup, Mijailović, Topić, Anđelić, Stojčević, Ranđelović, Kozlina.

Sve je izgledalo da će se utakmica završiti bez golova, iako je bilo šansi na obe strane. Onda je u igru ušao Devrnja i odmah postao strelac. U samom finišu novu grešku odbrane gostiju iskoristio je Komazec.

P. DŽakula

Sremac (D) - Fruškogorac 0:8 (0:2)

ŠIMANOVCI: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija Ćirić (Inđija). Strelci: Krstović u 7, 50. i 70, Đorđević u 45, Katić u 66. (iz penala), Dobrijević u 72, Ljutovac u 73. i N. Filipoviću 85. minutu.

SREMAC: Grujić 6, M. Gagić 6, D. Vukmanović 6, T. Vukmanović 6, Pavlović 6, Čestić 6, Mihajlović 6, Kojčin 6 (Beljin), Z. Ašćerić 6, Olujić 6, Savić 6.

FRUŠKOGORAC: Vučić 7, Jovanov 7, Dobrijević 7, Đorđević 7, Trtica 7, Krstović 7, Dimitrijević 7, (Milosavljević), Pašić 7, Marinković 7 (Ljutovac 7), D. Filipović 7 (N. Filipović 7), Katić.

Igrači Fruškogorca su deklasirali veoma borbene domaćine. Da su gostujući strelci bili malo prisebniji, ko zna koliko bi postigli golova.

S. Ranitović

Kameni - Rudar 2:1 (1:1)

AŠANJA: Igralište Kamenog, gledalaca 150, sudija Đurić (Inđija). Strelci: J. Radojčić u 28. i Asani u 95. za Kameni, a Bogdanov u 6. minutu za Rudar.

KAMENI: Ivanović, Dobriković, Asani, Vasić, J. Radojčić, Sali, Dobrić, Pilipović), Vudragović,  Milutinović, Jovanović.

RUDAR: Klisurić, Popović, Ninković, Krčić, Višnjovski, Mian Lužajić, Dubravac, Bogdanov, Mihajlović, Pardovicki, Vuletić.

Najrealniji rezultat bio bi onaj iz prvog poluvremena -  1:1, ali u nadoknadi vremena jedan centaršut pred gol gostiju sačekao je Asani i glavom samo malo zakačio loptu koja je završila u nebranjenom delu gostujuće mreže.

G. Zakić

Car Uroš - Mladost (B) 0:2 (0:1)

JAZAK: Igralište Cara Uroša, gledalaca 150, sudija Pantović (Ruma). Strelci: Cvetković u 33. i Zlatarić u 54. minutu. Žuti karton: Mladenović, Latinović (Car Uroš), Jovanović (Mladost).

CAR UROŠ: Gubranski, Gostović, Latinović, Mrkalj, Jordanovski, Kresojević, Popović, LJ. Bojić (Janjuš), Grujić, Potkonjak, Mladenović.

MLADOST: Milošević, V. Jugović, Jovanović, Dukić, Stjepanović, Đurđević (Krivošija), Vasiljević, Zlatarić (Stajić), Cvetinović (Medić), Jokić, Stajić, Knežević.

Iako su domaći igrali dobro, njihove promašaje gosti su kaznili po jednim golom u oba poluvremena.

U samom finišu utakmice, Jazačani su pokušali nešto više da učine, da makar poravnaju rezultat. Bilo je šansi za to, ali gostujuća odbrana je sve izdržala.

LJ. Bojić

NIKINCI: Polet - Ljukovo 2:1, OBREŽ: Graničar - Napredak (Ž) 2:0, KRUŠEDOL: Krušedol - ČSK 1:0, JAZAK: Car Uroš - Mladost (B) 0:2, DOBRINCI: Sremac - Fruškogorac 0:8, NOVI KARLOVCI: Polet - Hajduk (Š) 4:1, AŠANJA: Kameni - Rudar 2:1.

1. Polet (NK)    11     9      1      1      48:11        28

2. Krušedol      11     8      1      2      21:8  25

3. Kameni  11     8      0      3      23:13        24

4. Mladost (B)11       7      0      4      26:15        21

5. Polet (N)      11     6      2      3      23:12        20

6. ČSK       11     6      1      4      18:12        19

7. Fruškog.      11     5      2      4      26:14        17

8. Hajduk (Š)    11     5      1      5      30:15        16