117.0199
107.9121

Линглонг Суперлига: Спартак Ждрепчева крв - ТСЦ 1:2 (1:1)

04.08.2019. 22:40 22:43

У сјајном амбијенту комшијског дербија пред 4.000 гледалаца је завршена победом ТСЦ-а из Бачке Тополе.

Гости су дошли до вођства већ у 1. минуту када је дубинску лопту Томановић послао до Тумбасевића, који је побегао одбрани, ушао је у казнени простор где га је срушио голман домаћи. Судија је показао на белу тачку. Реализатор је био Лукић.

Спартак је у 6. минуту извео напад, тада је у шансу имао Шормаз, али овога пута успешнији је био ТСЦ-а. За два минута две шансе преко Обрадовића, а Силађи је промашио празан гол. Спартак је у 16. и 22. минуту имао шансу када је Шормаз лопту послао преко пречек. До 25. минута ТСЦ је био бољи, а затим је Спартак преузео иницијативу. Драматично је било у 39. минуту. Досуђен је пенал за Спартак, а Обрадовић је послао главом у мрежу за 1:1.

У другом полувремену ТСЦ је наставио са десет играча, кренули су офанзивно и борбено. Прву шансу су имали Тополчани када је Силађи центрирао, а Милићевић је промашио. У 74. минту Силађи је побегао, центрирао је до Тумбасовића, који је потом упослио Дејана Миличевића који је послао лопту у мрежу за 1:2. Могао је ТСЦ да поведе када је Арсенијевић промашио празан гол Остојића. У финишу утакмице била је тешка борба, али чврста одбрана ТСЦ-а била на на правом месту. Заслуженба победа гостију који су остварили и трећу узастопну победу.

С. Стојиљковић

Спартак Ждрепчева крв - ТСЦ 1:2 (1:1)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца: 4.000, судија: Гајдобрански (Нови Сад), стрелци: Обрадовић у 42. за Спартак, Лукић у 1. (из пенала) и Милићевић у 74. минуту за ТСЦ. Жути картони: Остојић, Срећковић, Денковић (Спартак), Скопљак, Тумбасевић, Томановић, Милићевић (ТСЦ). Црвени картон: Варга (ТСЦ).

СПАРТАК: Остојић 6,5, Јочић 7 (Јамамото), Текијашки 6,5, Срећковић 7 (Денковић 6,5,), Шормаз 6,5, Милошевић 7, Дунђерски 7, Обрадовић 7,5, Tufеgyić 7 (Младеновић 6,5), Марчић 6,5, Оташвић 7.

ТСЦ: Филиповић 8, Варга 7, Скопљак 7, Томановић 7, Тумбасевић 7, Милићевић 8, Силађи 7, Поњевић 7, Антонић 7, Арсенијевић 7 (Дуроњић), Лукић 7 (Бабић 6,5).

Линглонг Суперлига: Спартак ЖК у недељу дочекује захуктали ТСЦ

02.08.2019. 10:02 10:08
Линглонг суперлига: Пролетер до бода против Вождовца

29.07.2019. 08:32 08:44
Линглонг суперлига: Црвена звезда - Раднички (2:0)

29.07.2019. 08:27 08:30