Linglong Superliga: Spartak Ždrepčeva krv - TSC 1:2 (1:1)

04.08.2019. 22:40 22:43

U sjajnom ambijentu komšijskog derbija pred 4.000 gledalaca je završena pobedom TSC-a iz Bačke Topole.

Gosti su došli do vođstva već u 1. minutu kada je dubinsku loptu Tomanović poslao do Tumbasevića, koji je pobegao odbrani, ušao je u kazneni prostor gde ga je srušio golman domaći. Sudija je pokazao na belu tačku. Realizator je bio Lukić.

Spartak je u 6. minutu izveo napad, tada je u šansu imao Šormaz, ali ovoga puta uspešniji je bio TSC-a. Za dva minuta dve šanse preko Obradovića, a Silađi je promašio prazan gol. Spartak je u 16. i 22. minutu imao šansu kada je Šormaz loptu poslao preko preček. Do 25. minuta TSC je bio bolji, a zatim je Spartak preuzeo inicijativu. Dramatično je bilo u 39. minutu. Dosuđen je penal za Spartak, a Obradović je poslao glavom u mrežu za 1:1.

U drugom poluvremenu TSC je nastavio sa deset igrača, krenuli su ofanzivno i borbeno. Prvu šansu su imali Topolčani kada je Silađi centrirao, a Milićević je promašio. U 74. mintu Silađi je pobegao, centrirao je do Tumbasovića, koji je potom uposlio Dejana Miličevića koji je poslao loptu u mrežu za 1:2. Mogao je TSC da povede kada je Arsenijević promašio prazan gol Ostojića. U finišu utakmice bila je teška borba, ali čvrsta odbrana TSC-a bila na na pravom mestu. Zasluženba pobeda gostiju koji su ostvarili i treću uzastopnu pobedu.

S. Stojiljković

Spartak Ždrepčeva krv - TSC 1:2 (1:1)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca: 4.000, sudija: Gajdobranski (Novi Sad), strelci: Obradović u 42. za Spartak, Lukić u 1. (iz penala) i Milićević u 74. minutu za TSC. Žuti kartoni: Ostojić, Srećković, Denković (Spartak), Skopljak, Tumbasević, Tomanović, Milićević (TSC). Crveni karton: Varga (TSC).

SPARTAK: Ostojić 6,5, Jočić 7 (Jamamoto), Tekijaški 6,5, Srećković 7 (Denković 6,5,), Šormaz 6,5, Milošević 7, Dunđerski 7, Obradović 7,5, Tufegyić 7 (Mladenović 6,5), Marčić 6,5, Otašvić 7.

TSC: Filipović 8, Varga 7, Skopljak 7, Tomanović 7, Tumbasević 7, Milićević 8, Silađi 7, Ponjević 7, Antonić 7, Arsenijević 7 (Duronjić), Lukić 7 (Babić 6,5).

Linglong Superliga: Spartak ŽK u nedelju dočekuje zahuktali TSC

02.08.2019. 10:02 10:08
Linglong superliga: Proleter do boda protiv Voždovca

29.07.2019. 08:32 08:44
Linglong superliga: Crvena zvezda - Radnički (2:0)

29.07.2019. 08:27 08:30