22°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

КРЕНУЛА ПРЕМИЈЕР ЛИГА Арсенал поново отворио сезону победом, Недељковић дебитовао за Вилу

17.08.2024. 18:44 21:17
Извор: Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

ЛОНДОН: Фудбалери Арсенала отворили су нову сезону у Премијер лиги победом над Вулверхемптоном резултатом 2:0.

Најзаслужнији за победу "тобџија" били су Кај Хаверц и Букајо Сака.

Немац је у 25. минуту дао гол после центаршута Енглеза, а у 74. минуту улоге су се обрнуле.

Брајтон је као гост декласирао Евертон - 3:0. Головима Каоруа Митоме у 26. и Данија Велбека у 56. минуту Брајтон је стигао до два гола предности. У 66. минуту дефанзивац Евертона Ешли Јанг је добио директан црвени картон и тако са 39 година и 39 дана постао најстарији искључени играч у историји Премијер лиге.

Недељковић дебитовао за Вилу у победи над Вест Хемом

ЛОНДОН: Српски фудбалер Коста Недељковић дебитовао је за Астон Вилу у победи 2:1 на гостовању Вест Хему у мечу првог кола Премијер лиге.

Недељковић је ушао у игру у 82. минуту кад је заменио Метија Кеша и тако забележио прве минуте на званичном мечу за клуб из Бирмингема.

Астон Вила је повела у Лондону већ у 4. минуту, Јури Тилеманс је центрирао из корнера, а дебитант у дресу Виле Андре Онана ударцем главом са петерца послао лопту у мрежу.

Изједначио је Лукас Пакета са пенала у 37. минуту. Победу Вили донео је резервиста Џон Дуран голом у 79. минуту, Џејкоб Ремзи је био асистент.

Велбек је епитет најбољег играча утакмице заслужио асистенцијом резервисти Симону Адингри у 87. минуту. Адингра је у 90+1. минуту био и асистент, а такође резервиста Јасин Ајари стрелац.

Њукасл је код куће победио повратника у Премијер лигу Саутемптон резултатом 1:0 иако је од 28. минута играо са играчем мање. Дефанзивац "сврака" Фабијан Шар је насео на провокацију и ударио главом Чилеанца Бена Бреретона Дијаза и добио директан црвени картон. Гол за победу Њукасла дао је Жоелинтон у 45. минуту, асистент је био Александар Исак.

Нотингем Форест и Борнмут одиграли су 1:1. Крис Вуд је голом у 23. минуту донео предност "шумарима". Бод је Борнмуту донео Антоан Семењо голом у 88. минуту.

Никола Миленковић није био ни на клупи Нотингем Фореста.