KRENULA PREMIJER LIGA Arsenal ponovo otvorio sezonu pobedom, Nedeljković debitovao za Vilu

17.08.2024. 18:44 21:17
Izvor: Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

LONDON: Fudbaleri Arsenala otvorili su novu sezonu u Premijer ligi pobedom nad Vulverhemptonom rezultatom 2:0.

Najzaslužniji za pobedu "tobdžija" bili su Kaj Haverc i Bukajo Saka.

Nemac je u 25. minutu dao gol posle centaršuta Engleza, a u 74. minutu uloge su se obrnule.

Brajton je kao gost deklasirao Everton - 3:0. Golovima Kaorua Mitome u 26. i Danija Velbeka u 56. minutu Brajton je stigao do dva gola prednosti. U 66. minutu defanzivac Evertona Ešli Jang je dobio direktan crveni karton i tako sa 39 godina i 39 dana postao najstariji isključeni igrač u istoriji Premijer lige.

Nedeljković debitovao za Vilu u pobedi nad Vest Hemom

LONDON: Srpski fudbaler Kosta Nedeljković debitovao je za Aston Vilu u pobedi 2:1 na gostovanju Vest Hemu u meču prvog kola Premijer lige.

Nedeljković je ušao u igru u 82. minutu kad je zamenio Metija Keša i tako zabeležio prve minute na zvaničnom meču za klub iz Birmingema.

Aston Vila je povela u Londonu već u 4. minutu, Juri Tilemans je centrirao iz kornera, a debitant u dresu Vile Andre Onana udarcem glavom sa peterca poslao loptu u mrežu.

Izjednačio je Lukas Paketa sa penala u 37. minutu. Pobedu Vili doneo je rezervista Džon Duran golom u 79. minutu, Džejkob Remzi je bio asistent.

Velbek je epitet najboljeg igrača utakmice zaslužio asistencijom rezervisti Simonu Adingri u 87. minutu. Adingra je u 90 1. minutu bio i asistent, a takođe rezervista Jasin Ajari strelac.

Njukasl je kod kuće pobedio povratnika u Premijer ligu Sautempton rezultatom 1:0 iako je od 28. minuta igrao sa igračem manje. Defanzivac "svraka" Fabijan Šar je naseo na provokaciju i udario glavom Čileanca Bena Breretona Dijaza i dobio direktan crveni karton. Gol za pobedu Njukasla dao je Žoelinton u 45. minutu, asistent je bio Aleksandar Isak.

Notingem Forest i Bornmut odigrali su 1:1. Kris Vud je golom u 23. minutu doneo prednost "šumarima". Bod je Bornmutu doneo Antoan Semenjo golom u 88. minutu.

Nikola Milenković nije bio ni na klupi Notingem Foresta.