105.2585

Копа либертадорес: Бока са Ривером за трофеј

01.11.2018. 09:38 09:41
Извор: EPA/FERNANDO BIZERRA

САО ПАУЛО: Аргентински великани Бока Јуниорс и Ривер Плата играће у финалу за трофеј Копа Либертадорес, након што су "плаво-жути" елиминисали Палмеирас због ремија 2:2 у Сао Паулу.

Бока је имала великих 2:0 из првог меча, а онда практично све решила у 18. минуту реванша када је погодио Рамон Абила.

Палмеирас је почетком другог полувремена успео да преокрене и донекле унесе неизвесност преко Луана у 53. и Густава Гомеза у 60, али је све дилеме отклонио Дарио Бенедето десет минута касније.

Дан раније "милионери" су уз доста тензије прошли други бразилски тим Гремио 2:1 и то голом у судијској надокнади из пенала путем ВАР-а, па ће се борити за други пехар Копа Либертадорес, а Бока за седми.

Аргентински "Суперкласико" на програму је 7. и 11. новембра, а први домаћин је Бока.

Биће то четврти и пети судари два највећа аргентинска клуба само у овој години, а prеthodna три пута славио је Ривер и то сваки на Бомбоњери без примљеног гола 1:0, 2:0, 2:0.