ХОЛАНДИЈА ЈЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ! "Лале" рутински надиграле Румуне и прошле међу осам најбољих у Европи (ВИДЕО)

Холандија је била много бољи тим и заслужено је изборила пласман у четвртфинале овогодишњег Европског првенства у Немачкој.
2

Током практично свих 90 минута сусрета, Коди Гакпо и дружина су нападали, стварали (и промашили) велики број прилика, али су три, ипак, реализовали и тиме се нашли међу осам најбољих екипа.

У јединственом жуто-нараџастом амбијенту, којим су тонирали укупну слику на трибинама навијачи две селекције, Румунија је у почетку имала благу инцијативу, али је, у 20. минуту, повела Холандија. После паса Симонса, лопта је стигла до Кодија Гакпа, он је у горњем десном углу шеснаестерца преварио Ратијуа и постигао заиста леп гол, његов трећи на Еуру.

Могао је Ман да врати сусрет на „почетна подешавања“, потом је Де Фрај имао шансу да повиси предност свог тима, такав сценарио спречио је и Драгушин, сјајном интервенцијом, а прилику је пропустио и Симонс. Холандија је преузела потпуну контролу над утакмицом и све опасније претила. Расположени су били управо Ћави Симонс и Мемфис Депај по боковима, креирајући изузетно опасне атаке ка голу Флорина Ните, док Румуни нису проналазили начин да им парирају.

На старту другог полувремена, Рајдерс је имао прву озбиљну шансу, коју је Раковитан изблокирао, а немогуће је у 54. минуту промашио Депај када, спором реакцијом, није искростио чист „зицер“. Ређали су се напади „оранја“, па је и Вирџил Ван Дајк погодио стативу, после корнера, а онда је Гакпо сјајно отворио контру, сам је завршио ударцем с 18 метара, али је Нита још боље одбранио.

Ређале су се прилике Холандије, да би, тек у 83. минуту, на сјајно додавање најбољег појединца на терену Кодија Гакпа, Донел Мален повисио на 2:0, а исти играч је, у трећем минуту надоканде, завршио читаву причу својим другим поготком у овом сусрету.

Румунија – Холандија  0:3 (0:1)

МИНХЕН: Минхен арена, гледалаца: 70.000. Судија: Феликс Цвајер (Немачка). Жути картони: М. Марин, Станчиу (Румунија), Дамфрис (Холандија).

СТРЕЛЦИ:  0:1 – Гакпо у 20. 2:0 – Мален у 83. 3:0 – Мален у 90+3. минуту.

РУМУНИЈА: Нита 6,5 – Ратиу 6, Драгушин 6,5, Бурка 6, Могош 6 (од 38. Раковитан 6,5) – М. Марин 6 (од 72. Ћикалдау 6) – Ман 6, Станчиу 6 (од 88. Олару -), Р. Марин 6, Хаџи 6 (од 72. Алибек 6) – Драгуш 6 (од 72. Михаила 6).

ХОЛАНДИЈА: Фербруген 7 – Дамфрис 7, Де Фрај 7, Ван Дајк 7, Аке 6,5 (од 69. Ван де Вен 6,5) – Шоутен 6,5 (од 69. Ферман 6,5), Симонс 7,5, Рејндерс 7 – Бергвајн 6,5 (од 46. Мален 7,5), Депај 7 (од 90+2. Блинд -), Гакпо 8 (од 84. Вегхорст -).