HOLANDIJA JE U ČETVRTFINALU! "Lale" rutinski nadigrale Rumune i prošle među osam najboljih u Evropi (VIDEO)

02.07.2024. 19:57 20:06

Holandija je bila mnogo bolji tim i zasluženo je izborila plasman u četvrtfinale ovogodišnjeg Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Tokom praktično svih 90 minuta susreta, Kodi Gakpo i družina su napadali, stvarali (i promašili) veliki broj prilika, ali su tri, ipak, realizovali i time se našli među osam najboljih ekipa.

U jedinstvenom žuto-naradžastom ambijentu, kojim su tonirali ukupnu sliku na tribinama navijači dve selekcije, Rumunija je u početku imala blagu incijativu, ali je, u 20. minutu, povela Holandija. Posle pasa Simonsa, lopta je stigla do Kodija Gakpa, on je u gornjem desnom uglu šesnaesterca prevario Ratijua i postigao zaista lep gol, njegov treći na Euru.

Mogao je Man da vrati susret na „početna podešavanja“, potom je De Fraj imao šansu da povisi prednost svog tima, takav scenario sprečio je i Dragušin, sjajnom intervencijom, a priliku je propustio i Simons. Holandija je preuzela potpunu kontrolu nad utakmicom i sve opasnije pretila. Raspoloženi su bili upravo Ćavi Simons i Memfis Depaj po bokovima, kreirajući izuzetno opasne atake ka golu Florina Nite, dok Rumuni nisu pronalazili način da im pariraju.

Na startu drugog poluvremena, Rajders je imao prvu ozbiljnu šansu, koju je Rakovitan izblokirao, a nemoguće je u 54. minutu promašio Depaj kada, sporom reakcijom, nije iskrostio čist „zicer“. Ređali su se napadi „oranja“, pa je i Virdžil Van Dajk pogodio stativu, posle kornera, a onda je Gakpo sjajno otvorio kontru, sam je završio udarcem s 18 metara, ali je Nita još bolje odbranio.

Ređale su se prilike Holandije, da bi, tek u 83. minutu, na sjajno dodavanje najboljeg pojedinca na terenu Kodija Gakpa, Donel Malen povisio na 2:0, a isti igrač je, u trećem minutu nadokande, završio čitavu priču svojim drugim pogotkom u ovom susretu.

Rumunija – Holandija  0:3 (0:1)

MINHEN: Minhen arena, gledalaca: 70.000. Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka). Žuti kartoni: M. Marin, Stančiu (Rumunija), Damfris (Holandija).

STRELCI:  0:1 – Gakpo u 20. 2:0 – Malen u 83. 3:0 – Malen u 90 3. minutu.

RUMUNIJA: Nita 6,5 – Ratiu 6, Dragušin 6,5, Burka 6, Mogoš 6 (od 38. Rakovitan 6,5) – M. Marin 6 (od 72. Ćikaldau 6) – Man 6, Stančiu 6 (od 88. Olaru -), R. Marin 6, Hadži 6 (od 72. Alibek 6) – Draguš 6 (od 72. Mihaila 6).

HOLANDIJA: Ferbrugen 7 – Damfris 7, De Fraj 7, Van Dajk 7, Ake 6,5 (od 69. Van de Ven 6,5) – Šouten 6,5 (od 69. Ferman 6,5), Simons 7,5, Rejnders 7 – Bergvajn 6,5 (od 46. Malen 7,5), Depaj 7 (od 90 2. Blind -), Gakpo 8 (od 84. Veghorst -).