Градска лига Новог Сада: Убедљиви Баношторци

10.11.2020. 09:59 10:00
Извор: pixabay.com

Пролетер - Слога (Л) 7:1 (6:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, судија: Војиновић (Нови Сад), стрелци: Рашиован у 16. и 41. Ма. Аџић у 24. Кирти у 26. и 80. Малиџан у 32. и 43. за Пролетер, а Џамбас у 62. минуту за Слогу.

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Катона 7, Рашиован 8 (Ерељан 6), М. Пролић 7, М. Аџић 7 (Аџић 7), Вуковић 7 (Вукотић 7), Кирти 8, С. Крстић 8, Н. Крстић 7 (Ж. Пролић 7), Човић 7, Малиџан 8 (Папић 6).

СЛОГА: Кокановић 6, Шереш 5, Џамбас 5, Аникић 5, Гајић 5, Матић 5 (Кузмановић 6), Милојевић 5, Даниловић 6, Видић 5, Џамбас 5, Н. Видић 5.

Фудбалерима Пролетера било је довољно само једно полувреме да дођу до победе и подова против гостију из Лока који су заслужили све похвале за спортско понашање. Серију голова почео је искусни Аурелио Рашиован па су се голови ређали као на траци, а стрелци су се надметали ко ће постићи лепши погодак.

Д. Об. - Б. Ст.

Хајдук (НС) - Борац (НС) 1:4 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Станић (Будисава), стрелци: Цокорило у 53. за Хајдук, а Срдановић у 5. Поповић у 22.  (из пенала), Милојевић у 77. и Перишић у 87. минуту. Црвени картони: Ћуровић (Хајдук), Радић (Борац).

ХАЈДУК: Ћуровић, Паштар (Николић), Краснићи, Ефендић, Дубак, Џафоли, Фучек, Томић, Атељевић (Оти), Цокорило, Лазаревић.

БОРАЦ: Пелегрин, Радић, Кажић (Жикић), А. Бајић, Урукало (Малиновић), Н. Бајић (Тодоровић), Салић (Крстић), Перишић, Срдановић (Ђорђијевски), Милојевић, Поповић.

Комшијски дерби заслужено је припао екипи Борца. Већ у 5. минуту после продора Дамјана Перишића, Душан Срдановић избио је сам испред гола и рутински погодио за вођство. Стигли су гости до новог гола у 22. минуту, неко из одбране Хајдука играо је у шеснаестерцу руком,  а судија Станић је показао на белу тачку. Сигуран са пеналтика био је Алекса Поповић. У наставку је Дејан Цокорило донео резултатску неизвесност. Међутим, све је остало на жељама јер су момци тренера Драгана Михајловића до краја уткамице преко Саше Милојевића и Перишића оверили победу. Сенку на дуел комшија бацили су Димитрије Ћуровић и Радослав Радић непотребно су ушли у конфликт па су морали пре вермена да оду на „хлађење”.

М. По.

Виноградар - Ченеј 6:1 (3:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Периновић у 9. и 45. Ћелић у 29. Газивода у 56. Миленковић у 69. и 83. за Виноградар, а Вилотијевић у 85. минуту за Ченеј.

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, С. Елез, Топаловић (Бјелобаба), Периновић, Ербез, Буквић, Ћелић, Владисављевић (Крајиновић), Сладић, Предојевић, Газивода (Миленковић).

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Ћурчић, Д. Драгин, Проле, Лукић, Васић, Стојковић, Вилотијевић, Крстић, Милошев, Бижић (Ромић).

Екипа Виноградара убедљивом победом остала је у трци за јесењу титулу. Момци тренера Предрага Елеза постигли су пола туцета голова, а могли су по приказаној игри и шансама да дођу и до двоцифреног резултата.

Већ у 9. минуту Бранко Периновић откључао је браву екипе са Ченеја. До полувремена Новак Ћелић, а потом је и Бранко Периновић другим голом донео недостижну предност. У наставку је Бојан Газивода био прецизан, а до краја се у стрелце два пута уписао и резервиста Саша Миленковић. Убедљив пораз голом је ублажио Небојша Вилотијевић.   М. По.

Милетић - Обилић 3:1 (1:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, судија Кресић (Тител), стрелци: Павков у 13 (из пенала), Гелић у 54 и Бањац у 81 за  Милетић, а И. Панић у 88 минуту за  Обилић. Жути картони: Н. Лишић и  (Милетић), а С. Добрић, Д.  Добрић и Љ. Панић  (Обилић).

МИЛЕТИЋ: А. Лишић 7, Суботин 7, Рогић 7 (Голић 7), Бањац 8, Јанковић 7, Гелић 7, Чолић 7 (Г. Ђурић 7), М. Лишић 7, Косић 7, Н. Лишић 7, Павков 8.

ОБИЛИЋ: Младеновиц 6, Д. Добрић 6, Ћурчић 6, Ђукић 6, Љ. Панић 6, С. Добрић 6, Б. Панић 6, И. Панић 7, Вукотић 5, Скелеџић 5,  Милутинов 5 (М. Панић).

Свих 90 минута сигурна игра домаћих  за нова три бода код куће где и даље имају стопостотан учинак на домаћем терену. Најлепши моменат на утакмици десио се у 81. минуту када је Бањац лепим полуволејом погодио горњи десни голманов угао.

Ж. Марковић

Железничар - Хајдук (Г) 0:4 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Влајић (Буковац), стрелци: Галић у 32. Тошић у 51. и 56. и Николић у 88. минуту. Жути картони: Никшић (Железничар), Илић (Хајдук).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Павловић, Никшић, Киш, Марешћук, Сендерак, Миљуш, Зрнић, Дендић, Плавшић, Амановић.

ХАЈДУК: М. Радаковић, Смиљанић, Љубојевић (Миленковић), Б. Илић, Ракић (Николић), Ј. Радаковић, Цветковић (В. Илић), Јовановић (Стојановић), Тошић (Чурић), М. Илић, Галић.

Док су имали снаге фудбалери Железничара били су равноправан ривал екипи из Гардиноваца. Међутим, када је Мирослав Галић савладао Башића пут ка победи гостију било је отворен.

У наставку се разиграо и Богољуб Тошић, постигао је два гола, а у финишу је и Предраг Николић савладао Башића за убедљиву победу.

М. По.

Хајдук (НС) - Борац (НС) 1:4, Пролетер - Слога 7:1, Борац (П) - Сланобарац 2:1, Милетић - Обилић 3:1, Динамо - Москва 4:0, Виноградар - Ченеј 6:1, Железничар - Хајдук (Г) 0:4.

1. Милетић 12     9      1      2      48:11        28

2. Пролетер       12     9      1      2      41:16        28

3. Виноградар    12     8      3      1      38:10        27

4. Борац (НС)     12     8      2      2      31:11        26

5. Динамо  11     8      1      2      35:11        25

6. Борац (П)       12     7      1      4      29:15        22

7. Обилић  12     6      3      3      17:12        21

8. Хајдук (Г)      12     6      1      5      19:18        19