Gradska liga Novog Sada: Ubedljivi Banoštorci

10.11.2020. 09:59 10:00
Izvor: pixabay.com

Proleter - Sloga (L) 7:1 (6:0)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, sudija: Vojinović (Novi Sad), strelci: Rašiovan u 16. i 41. Ma. Adžić u 24. Kirti u 26. i 80. Malidžan u 32. i 43. za Proleter, a Džambas u 62. minutu za Slogu.

PROLETER: Veber, Katona 7, Rašiovan 8 (Ereljan 6), M. Prolić 7, M. Adžić 7 (Adžić 7), Vuković 7 (Vukotić 7), Kirti 8, S. Krstić 8, N. Krstić 7 (Ž. Prolić 7), Čović 7, Malidžan 8 (Papić 6).

SLOGA: Kokanović 6, Šereš 5, Džambas 5, Anikić 5, Gajić 5, Matić 5 (Kuzmanović 6), Milojević 5, Danilović 6, Vidić 5, Džambas 5, N. Vidić 5.

Fudbalerima Proletera bilo je dovoljno samo jedno poluvreme da dođu do pobede i podova protiv gostiju iz Loka koji su zaslužili sve pohvale za sportsko ponašanje. Seriju golova počeo je iskusni Aurelio Rašiovan pa su se golovi ređali kao na traci, a strelci su se nadmetali ko će postići lepši pogodak.

D. Ob. - B. St.

Hajduk (NS) - Borac (NS) 1:4 (0:2)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Stanić (Budisava), strelci: Cokorilo u 53. za Hajduk, a Srdanović u 5. Popović u 22.  (iz penala), Milojević u 77. i Perišić u 87. minutu. Crveni kartoni: Ćurović (Hajduk), Radić (Borac).

HAJDUK: Ćurović, Paštar (Nikolić), Krasnići, Efendić, Dubak, Džafoli, Fuček, Tomić, Ateljević (Oti), Cokorilo, Lazarević.

BORAC: Pelegrin, Radić, Kažić (Žikić), A. Bajić, Urukalo (Malinović), N. Bajić (Todorović), Salić (Krstić), Perišić, Srdanović (Đorđijevski), Milojević, Popović.

Komšijski derbi zasluženo je pripao ekipi Borca. Već u 5. minutu posle prodora Damjana Perišića, Dušan Srdanović izbio je sam ispred gola i rutinski pogodio za vođstvo. Stigli su gosti do novog gola u 22. minutu, neko iz odbrane Hajduka igrao je u šesnaestercu rukom,  a sudija Stanić je pokazao na belu tačku. Siguran sa penaltika bio je Aleksa Popović. U nastavku je Dejan Cokorilo doneo rezultatsku neizvesnost. Međutim, sve je ostalo na željama jer su momci trenera Dragana Mihajlovića do kraja utkamice preko Saše Milojevića i Perišića overili pobedu. Senku na duel komšija bacili su Dimitrije Ćurović i Radoslav Radić nepotrebno su ušli u konflikt pa su morali pre vermena da odu na „hlađenje”.

M. Po.

Vinogradar - Čenej 6:1 (3:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, sudija: Jurišić (Novi Sad), strelci: Perinović u 9. i 45. Ćelić u 29. Gazivoda u 56. Milenković u 69. i 83. za Vinogradar, a Vilotijević u 85. minutu za Čenej.

VINOGRADAR: N. Elez, S. Elez, Topalović (Bjelobaba), Perinović, Erbez, Bukvić, Ćelić, Vladisavljević (Krajinović), Sladić, Predojević, Gazivoda (Milenković).

ČENEJ: Ivković, Ćurčić, D. Dragin, Prole, Lukić, Vasić, Stojković, Vilotijević, Krstić, Milošev, Bižić (Romić).

Ekipa Vinogradara ubedljivom pobedom ostala je u trci za jesenju titulu. Momci trenera Predraga Eleza postigli su pola tuceta golova, a mogli su po prikazanoj igri i šansama da dođu i do dvocifrenog rezultata.

Već u 9. minutu Branko Perinović otključao je bravu ekipe sa Čeneja. Do poluvremena Novak Ćelić, a potom je i Branko Perinović drugim golom doneo nedostižnu prednost. U nastavku je Bojan Gazivoda bio precizan, a do kraja se u strelce dva puta upisao i rezervista Saša Milenković. Ubedljiv poraz golom je ublažio Nebojša Vilotijević.   M. Po.

Miletić - Obilić 3:1 (1:0)

MOŠORIN: Igralište Miletića, sudija Kresić (Titel), strelci: Pavkov u 13 (iz penala), Gelić u 54 i Banjac u 81 za  Miletić, a I. Panić u 88 minutu za  Obilić. Žuti kartoni: N. Lišić i  (Miletić), a S. Dobrić, D.  Dobrić i LJ. Panić  (Obilić).

MILETIĆ: A. Lišić 7, Subotin 7, Rogić 7 (Golić 7), Banjac 8, Janković 7, Gelić 7, Čolić 7 (G. Đurić 7), M. Lišić 7, Kosić 7, N. Lišić 7, Pavkov 8.

OBILIĆ: Mladenovic 6, D. Dobrić 6, Ćurčić 6, Đukić 6, LJ. Panić 6, S. Dobrić 6, B. Panić 6, I. Panić 7, Vukotić 5, Skeledžić 5,  Milutinov 5 (M. Panić).

Svih 90 minuta sigurna igra domaćih  za nova tri boda kod kuće gde i dalje imaju stopostotan učinak na domaćem terenu. Najlepši momenat na utakmici desio se u 81. minutu kada je Banjac lepim poluvolejom pogodio gornji desni golmanov ugao.

Ž. Marković

Železničar - Hajduk (G) 0:4 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Železničara, sudija: Vlajić (Bukovac), strelci: Galić u 32. Tošić u 51. i 56. i Nikolić u 88. minutu. Žuti kartoni: Nikšić (Železničar), Ilić (Hajduk).

ŽELEZNIČAR: Bašić, Pavlović, Nikšić, Kiš, Marešćuk, Senderak, Miljuš, Zrnić, Dendić, Plavšić, Amanović.

HAJDUK: M. Radaković, Smiljanić, Ljubojević (Milenković), B. Ilić, Rakić (Nikolić), J. Radaković, Cvetković (V. Ilić), Jovanović (Stojanović), Tošić (Čurić), M. Ilić, Galić.

Dok su imali snage fudbaleri Železničara bili su ravnopravan rival ekipi iz Gardinovaca. Međutim, kada je Miroslav Galić savladao Bašića put ka pobedi gostiju bilo je otvoren.

U nastavku se razigrao i Bogoljub Tošić, postigao je dva gola, a u finišu je i Predrag Nikolić savladao Bašića za ubedljivu pobedu.

M. Po.

Hajduk (NS) - Borac (NS) 1:4, Proleter - Sloga 7:1, Borac (P) - Slanobarac 2:1, Miletić - Obilić 3:1, Dinamo - Moskva 4:0, Vinogradar - Čenej 6:1, Železničar - Hajduk (G) 0:4.

1. Miletić 12     9      1      2      48:11        28

2. Proleter       12     9      1      2      41:16        28

3. Vinogradar    12     8      3      1      38:10        27

4. Borac (NS)     12     8      2      2      31:11        26

5. Dinamo  11     8      1      2      35:11        25

6. Borac (P)       12     7      1      4      29:15        22

7. Obilić  12     6      3      3      17:12        21

8. Hajduk (G)      12     6      1      5      19:18        19