Gradska liga Novog Sada: Mrkić srušio bunker

04.09.2018. 13:09 13:11
Izvor: pixabay.com

Dugo su se mučili Veterničani po izuzetno nepovoljnim vremenskim prilikama da slome otpor čvrste i uporne ekipe Titela.

Veternik - Titel 2:0 (0:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 150, sudija: Vukčević (Novi Sad), strelci: Mrkić u 54. i Đurica u 56. minutu. Žuti karton: Kupreški (Veternik).

VETERNIK: Gligorijević, Ćulibrk (Geri), Turalo, Nikolić (Stanić), Čalija, Malinović, Kupreški, Đurica (Stošljević), Paunkovski, Vuković, Mrkić.

TITEL: Major, J. Karataševski, M. Karataševski, Kukrić, Hucki, Paunić, Mladenović, Stojanović, Anđelković, Đorđević, Fodor.

U nastavku su uspeli golom Nikole Mrkića da sruše bunker, a potom je dva minuta kasnije i Miloš Đurica bio efikasan, golom je potvrdio zasluženu pobedu.

M. Po.

Jedinstvo - Železničar 2:0 (1:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Ivanović (Novi Sad), strelci: Kovačević u 20. i 74. (iz penala) minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Golić (Jedinstvo), Lukić (Železničar).

JEDINSTVO: Jorgić, Zorić (Krnpota), Bolta, Đorđević, Kovačević, Pinjo (Samara), Golić, Radojević, Bubnjević, Vučić, Zečević (Jojkić).

ŽELEZNIČAR: Baračanin, Šatara (Jovčić), Popović, Knežević, Bajić, Ćetković, Radić, Marković (Lukić), Milutinović, Đorđijevski, Radić.

Momci trenera Miroslava Lolića zasluženo su uknjižili bodove. U prvom poluvremenu. Koban po „želju” bio je Ilija Kovačević, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina. U nastavku je sudija Miloš Ivanović opravdano pokazao na belu tačku. Trener gostiju Vladimir Ćetković je protestvovao na odluku sudije, pa ga je on udaljio sa terena. Siguran sa penaltika bio je Ilija Kovačević, što je bio i konačan rezultat.

M. Po.

Futog - Borac 6:0 (2:0)

FUTOG: FC „Petar Nikolić”, gledalaca 100, sudija: Prentović (Novi Sad), strelci: Kosić u 12. Baračanin u 39. Čepić u 59. Šobot u 63. i 69. i Sirar u 75. minutu. Žuti kartoni: Baračanin, Brnbota (Futog), Đorđević, Roganović (Borac). Crveni karton: Roganović (Borac).

FUTOG: Savković, Brnbota, Mir. Beronja (Stevanovski), Kresoja, Baračanin, Ardalić, Kosić, Matković (Topolić), Čepić (Šobot), Vukanac, Sirar.

BORAC: Dimitrijević, Nedeljković, Šajder, Roganović, Tintar, Polovina (Bursać), Đorđević (Spremić), Jovanović, Idrizi, Stojanović, Vladisavljević (Kesić).

Momci trenera Gorana Malinovića nastavljaju sa odličnim igrama i pobedama. Ovoga puta u mreži Rakovčana postigli su pola tuceta golova. Već u 12. minutu Aleksandar Kosić doveo je Futožane u vođstvo, a potom je i Vladimir Baračanin povećao rezultat. Kada je Zoran Roganović za samo dva minuta dobio dva žuta, odnosno crveni karton bilo je samo pitanje koliko će golman Dimitrijević puta biti savladan. Rezultat je povećao Dušan Čepić, a onda je sa dva gola na scenu stupio rezervista, iskusni Siniša Šobot, da bi Zoran Sirar golom potvrdio ubedljivu pobedu.

M. Po.

Jedinstvo  - Železničar 2:0, Veternik - Titel 2:0, Futog - Borac 6:0, Susek - Centar 7:0, Dinamo - Moskva 0:3, Bačka - Hajduk 6:0, Obilić - Čenej 3:1. Slobodan je bio Vinogradar.