28.05.2019. 13:09 13:12
Извор: Dnevnik.rs

Екипа из Бегеча пребродила је још једну препреку у борби за виши ранг.

Железничар - Бачка 0:3 (0:1)

НОВИ САД: Фудбалски центар Раде Јовановић, гледалаца 100, судија: Пејић (Нови Сад). Стрелци: Инђић у 15. и 50. и Милић у 73. минуту. Жути картони: Кременовић (Железничар), а Павлов (Бачка).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин, Митровић (Јовчић), Поповић, Ћетковић, Стевановић, Бајић, Лаловић (Ђорђијевски), Мићић, Милутиновић, Никшић (Периновић), Кременовић.

БАЧКА: Кузмановић, Мајсторовић, Павлов, Милић (Слепчев), Танцик, Црепуља, Пашћа (Тепић), Лињачки, Леђанац, Латиновић (Станишић), Инђић.

У првом полувремену било је прилика на обе стране поготов пред голом Блашчанина, а једну је за вођство гостију реализовао Немања Инђић.

У наставку су домаћи покушавали да дођу до изједначења, а Бегечани да потврде победу, успело је то другим голом Немањи Инђићу, а до краја меча у стрелце се уписао и Милош Милић.

М. По.

Футог - Јединство 2:1 (2:1)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Митровић (Нови Сад). Стрелци: Швоња у 8. и Миловац у 25. за Футог, а Ковачевић у 20. минуту за Јединство. Жути картони: Ардалић, Косић, Мир. Бероња, Чепић (Футог), а М. Тепић (Јединство). Црвени картон: Барачанин у 53. минуту (Футог).

ФУТОГ: Савковић, Мир. Бероња, Ардалић, Сакач, Косић (Лазић), Швоња, Чепић, Миловац (Стевановски), Мих. Бероња (Карановић), Латиновић, Барачанин.

ЈЕДИНСТВО: Р. Тепић, Зорић, Ђорђевић (Голић), Зукић, Ковачевић, Савић, Пињо, Малиновић, Бубњевић, Gayić, М. Тепић.

Одлична фудбалска представа поготово у првом полувремену када су постигнути  и голови. Успео је Футог да голом Горана Швоње који је био најприсебнији у гужви да дођу до предности. Да су квалитетан састав потврдила је екипа Јединства, није се предавала, па је Илија Ковачевић успео да казни неодлучност одбране и изједначи резултат. У 25. минуту Зоран Миловац је гледаоце подсетио на суперлигашке дане. Прихватио је лопту на неких 20 метара од гола и топовским ударцем савладао Радослава Тепића. Домаћин остао са играчем мање иницијатива и посед лопте били су на страни гостију, али до краја меча нису успели да то претворе барем у реми.

М. По.

Тител - Ченеј 2:2 (0:0)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 100, судија Ђурић (Будисава), стрелци: Вучић у 51. и Куља у 83. за Тител, а Мијавић у 60. и Милошев у 91. минуту за Ченеј.

ТИТЕЛ: Мајор 6, Вуков 6, Фодор 6, Тркуља 6, Ј. Караташевски 6, Јованов 6, Бабић 6, Куља 7, Хуцки 6, Вучић 6 и Ћирко 6. Жути картон Хуцки (Тител).

ЧЕНЕЈ: Костић 7, Ћурчић 6, Милошев 7, Проле 6, Вилотијевић 6 (У. Лукић), Н. Лукић 6, Малетић 6 (Пулицњи), Божић 6 (Чортан), Мијавић 7, Ковачевић 6 и Драгин 6.

У првом полувремену није било голова и поред неколико прилика мна обе стране. У другом полувремену домаћини су водили два пута, али су упорни гости изједначили и однели бод. Домаћа екипа је оштећена када је млади и неискусни судија пропустио да досуди казнени ударац у 89. минуту, након прекршаја у шеснаестерцу над Куљом. Настала је гужва око судије која је трајала неколико минута, а судија није то време после надокнадио.

Ж. М.

Виноградар - Обилић 2:1 (0:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Трнинић (Футог). Стрелци: Сладић у 53. и Ербез у 69. за Виноградар, а Ћурчић у 66. минуту за Обилић.

ВИНОГРАДАР: Елез, Арсенијевић, Гаврић, Поповић, Драгутиновић, Крстић, Ћелић, Драгојевић, Сладић, Милосављевић, Ербез.

ОБИЛИЋ: Младеновић, С. Панић, Миланковић, Љ. Панић, Д. Добрић, С. Добрић, Вукотић, Ћурчић, Б. Панић, Ђукић, Јовановић (М. Панић).

У игри отвореног гарда у првом делу стрелци су дремали. У наставку је Млађан Сладић успео да превари одбрану и савлада голмана Младеновића. Срчани гости из Вилова нису се предавали, успели су да преко Мирослава Ћурчића изједначе резултат. Да бодови остану у Лединцима потрудио се Бранимир Ербез.

М. По.

Ветерник - Сусек 1:1 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100, судија: Канпић (Нови Сад). Стрелци: Субашић у 79. за Ветерник, а Лукаја у 75. минуту за Сусек. Жути картони: Томић, Турало, Ђурић, Вуковић (Ветерник), а Драгић, Марковић, Шовљански, Поднар (Сусек). Црвени картон: Ђурић (Ветерник).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Гвозден, Пекез (Малиновић), Чалија, Турало, А. Ушћумлић, Ђурић, Томић, Вуковић, Мркић, Николић (Субашић).

СУСЕК: Симић, Шовљански, Михајловић (Идризи), Марковић, Рапић, Месарош, Старчеивћ, Поднар (Мачкић), Дражић, Лукаја.

Уз пуно жустрине са чак осам жутих и једним црвеним картоном Ивана Ђурића ривали су поделили бодове  на равне части.

М. По.

Борац - Хајдук 3:2 (1:1)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 50, судија: Миленковић (Футог). Стрелци: Марин у 1. Миљковић у 65. и 69. за Борац, а Тошић у 25. Радаковић у 81. минуту за Хајдук. Жути картони: Јунг, Миљковић, Hayić (Борац), а Вујиновић (Хајдук). Црвени картон: Радосављевић (Хајдук).

БОРАЦ: Перић 7, О. Јовановић 7, Недељковић 7, Hayić 8, Маричић 8, Јунг 7, Миљковић 8, Шумар 7 (Карановић), Карин 7, М. Јовановић 7, Бурсаћ 7 (Шијачки 6).

ХАЈДУК: Петровић 6, Родић 6, Вујновић 7, Миндић 7, Радаковић 7, Илић 7, Миленковић 6, Цветковић 6, Тошић 6 (Стојановић 6), Берак 7, Јовановић 6 (Косић 6).

Сусрет тимова из доњег дела табеле заслужено је припао Раковчанима, који су скоро целу утакмицу доминирали.

Д. Обреновић

Б. Старчевић

Футог:Јединство 2:1, Ветерник:Сусек 1:1, Железничар - Бачка 0:3, Виноградар - Обилић 2:1, Тител - Ченеј 2:2, Борац - Хајдук 3:2 слободне су биле екипе Динамо и Москва