28.05.2019. 13:09 13:12
Izvor: Dnevnik.rs

Ekipa iz Begeča prebrodila je još jednu prepreku u borbi za viši rang.

Železničar - Bačka 0:3 (0:1)

NOVI SAD: Fudbalski centar Rade Jovanović, gledalaca 100, sudija: Pejić (Novi Sad). Strelci: Inđić u 15. i 50. i Milić u 73. minutu. Žuti kartoni: Kremenović (Železničar), a Pavlov (Bačka).

ŽELEZNIČAR: Blaščanin, Mitrović (Jovčić), Popović, Ćetković, Stevanović, Bajić, Lalović (Đorđijevski), Mićić, Milutinović, Nikšić (Perinović), Kremenović.

BAČKA: Kuzmanović, Majstorović, Pavlov, Milić (Slepčev), Tancik, Crepulja, Pašća (Tepić), Linjački, Leđanac, Latinović (Stanišić), Inđić.

U prvom poluvremenu bilo je prilika na obe strane pogotov pred golom Blaščanina, a jednu je za vođstvo gostiju realizovao Nemanja Inđić.

U nastavku su domaći pokušavali da dođu do izjednačenja, a Begečani da potvrde pobedu, uspelo je to drugim golom Nemanji Inđiću, a do kraja meča u strelce se upisao i Miloš Milić.

M. Po.

Futog - Jedinstvo 2:1 (2:1)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Mitrović (Novi Sad). Strelci: Švonja u 8. i Milovac u 25. za Futog, a Kovačević u 20. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Ardalić, Kosić, Mir. Beronja, Čepić (Futog), a M. Tepić (Jedinstvo). Crveni karton: Baračanin u 53. minutu (Futog).

FUTOG: Savković, Mir. Beronja, Ardalić, Sakač, Kosić (Lazić), Švonja, Čepić, Milovac (Stevanovski), Mih. Beronja (Karanović), Latinović, Baračanin.

JEDINSTVO: R. Tepić, Zorić, Đorđević (Golić), Zukić, Kovačević, Savić, Pinjo, Malinović, Bubnjević, Gayić, M. Tepić.

Odlična fudbalska predstava pogotovo u prvom poluvremenu kada su postignuti  i golovi. Uspeo je Futog da golom Gorana Švonje koji je bio najprisebniji u gužvi da dođu do prednosti. Da su kvalitetan sastav potvrdila je ekipa Jedinstva, nije se predavala, pa je Ilija Kovačević uspeo da kazni neodlučnost odbrane i izjednači rezultat. U 25. minutu Zoran Milovac je gledaoce podsetio na superligaške dane. Prihvatio je loptu na nekih 20 metara od gola i topovskim udarcem savladao Radoslava Tepića. Domaćin ostao sa igračem manje inicijativa i posed lopte bili su na strani gostiju, ali do kraja meča nisu uspeli da to pretvore barem u remi.

M. Po.

Titel - Čenej 2:2 (0:0)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 100, sudija Đurić (Budisava), strelci: Vučić u 51. i Kulja u 83. za Titel, a Mijavić u 60. i Milošev u 91. minutu za Čenej.

TITEL: Major 6, Vukov 6, Fodor 6, Trkulja 6, J. Karataševski 6, Jovanov 6, Babić 6, Kulja 7, Hucki 6, Vučić 6 i Ćirko 6. Žuti karton Hucki (Titel).

ČENEJ: Kostić 7, Ćurčić 6, Milošev 7, Prole 6, Vilotijević 6 (U. Lukić), N. Lukić 6, Maletić 6 (Pulicnji), Božić 6 (Čortan), Mijavić 7, Kovačević 6 i Dragin 6.

U prvom poluvremenu nije bilo golova i pored nekoliko prilika mna obe strane. U drugom poluvremenu domaćini su vodili dva puta, ali su uporni gosti izjednačili i odneli bod. Domaća ekipa je oštećena kada je mladi i neiskusni sudija propustio da dosudi kazneni udarac u 89. minutu, nakon prekršaja u šesnaestercu nad Kuljom. Nastala je gužva oko sudije koja je trajala nekoliko minuta, a sudija nije to vreme posle nadoknadio.

Ž. M.

Vinogradar - Obilić 2:1 (0:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Trninić (Futog). Strelci: Sladić u 53. i Erbez u 69. za Vinogradar, a Ćurčić u 66. minutu za Obilić.

VINOGRADAR: Elez, Arsenijević, Gavrić, Popović, Dragutinović, Krstić, Ćelić, Dragojević, Sladić, Milosavljević, Erbez.

OBILIĆ: Mladenović, S. Panić, Milanković, LJ. Panić, D. Dobrić, S. Dobrić, Vukotić, Ćurčić, B. Panić, Đukić, Jovanović (M. Panić).

U igri otvorenog garda u prvom delu strelci su dremali. U nastavku je Mlađan Sladić uspeo da prevari odbranu i savlada golmana Mladenovića. Srčani gosti iz Vilova nisu se predavali, uspeli su da preko Miroslava Ćurčića izjednače rezultat. Da bodovi ostanu u Ledincima potrudio se Branimir Erbez.

M. Po.

Veternik - Susek 1:1 (0:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100, sudija: Kanpić (Novi Sad). Strelci: Subašić u 79. za Veternik, a Lukaja u 75. minutu za Susek. Žuti kartoni: Tomić, Turalo, Đurić, Vuković (Veternik), a Dragić, Marković, Šovljanski, Podnar (Susek). Crveni karton: Đurić (Veternik).

VETERNIK: Gligorijević, Gvozden, Pekez (Malinović), Čalija, Turalo, A. Ušćumlić, Đurić, Tomić, Vuković, Mrkić, Nikolić (Subašić).

SUSEK: Simić, Šovljanski, Mihajlović (Idrizi), Marković, Rapić, Mesaroš, Starčeivć, Podnar (Mačkić), Dražić, Lukaja.

Uz puno žustrine sa čak osam žutih i jednim crvenim kartonom Ivana Đurića rivali su podelili bodove  na ravne časti.

M. Po.

Borac - Hajduk 3:2 (1:1)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca oko 50, sudija: Milenković (Futog). Strelci: Marin u 1. Miljković u 65. i 69. za Borac, a Tošić u 25. Radaković u 81. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Jung, Miljković, Hayić (Borac), a Vujinović (Hajduk). Crveni karton: Radosavljević (Hajduk).

BORAC: Perić 7, O. Jovanović 7, Nedeljković 7, Hayić 8, Maričić 8, Jung 7, Miljković 8, Šumar 7 (Karanović), Karin 7, M. Jovanović 7, Bursać 7 (Šijački 6).

HAJDUK: Petrović 6, Rodić 6, Vujnović 7, Mindić 7, Radaković 7, Ilić 7, Milenković 6, Cvetković 6, Tošić 6 (Stojanović 6), Berak 7, Jovanović 6 (Kosić 6).

Susret timova iz donjeg dela tabele zasluženo je pripao Rakovčanima, koji su skoro celu utakmicu dominirali.

D. Obrenović

B. Starčević

Futog:Jedinstvo 2:1, Veternik:Susek 1:1, Železničar - Bačka 0:3, Vinogradar - Obilić 2:1, Titel - Čenej 2:2, Borac - Hajduk 3:2 slobodne su bile ekipe Dinamo i Moskva