Градска лига Новог Сада: Изненађење у Сусеку

07.05.2019. 09:26 09:32
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Сусек - Виноградар 1:2 (0:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 50, судија: Пејић (Нови Сад), стрелци: Месарош у 60. (из пенала) за Сусек, Предојевић у 52. Јовановић у 84. минуту за Виноградар. Жути картони: Марковић (Сусек), Буквић, Делић (Виноградар).

СУСЕК: Симић 6, Шовљански 7, Дражић 7, Војиновић 6, Рапић 7, Јеремић 6, Месарош 6, Старчевић 6, Боднар 6, Марковић 6, Мачкић 6 (Идризи 6).

ВИНОГРАДАР: Елез 7, Поповић 7, Гаврић 7 (Милосављевић), Веселица 7, Ербез 8, Буквић 8, Јовановић 8, Вуковић 7, Срдић 7, Ђелић 7, Предојевић 8 (Бјелобаба).

Фудбалери Сусека ушли су у меч нешто опуштеније  што су гости из Лединаца знали да искористе. Додуше, домаћин је поравнао резултат из казненог ударца, али су потом погрешили, што је искористио Јовановић и погодио мрежу Симића.

И домаћи нападачи су имали прилике али су стрелци тотално затајили.

Д. Обреновић

Б. Старчевић

Ченеј - Москва 1:3 (1:2)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Миленковић (Футог), стрелци: Милошев у 10. за Ченеј, Шипка у 21. Пећанац у 35. и Микан у 68. минуту за Москву. Жути картони: Салонски (Ченеј), Митровчан (Москва).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, У. Лукић, Вилотијевић, Милошев, Д. Драгин, Стојковић (Чордан), Салонски, Милетић, Ковачевић (Радосављевић), Мијавец.

МОСКВА: Латоја, Микан (Човић), Пећанац, Комазец, Шипка (Ковач), Лимони, Мацура, Черњак, Божић, Тот (Томић), Митровчан.

Добро су домаћи отворили меч. Већ у 10. минуту Милошев је савладао Латоја и уместо да наставе у истом ритму екипа са Ченеја препустила је иницијативу гостима који су зналачки кажњавали све пропусте. Шипка је из класичног контранапада изједначи резултат. На истоветан начин Пећанац је голом донео резултатски преокрет. Микан је оверио можда и неочекивану победу гостију.

М. По.

Футог - Железничар 6:0 (3:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Мих. Бероња у 2. Блашчанин у 5. (аутогол), Сакач у 41. Косић у 49. и 63. и Ардалић у 76. минуту. Жути картони: Латиновић (Футог), Лаловић (Железничар).

ФУТОГ: Савковић, Косић, Вуканац (Брнбота), Ардалић, Сакач, Косић, Барачанин (Тополић), Миловац, Сирар, Мих. Бероња, Латиновић (Мир. Бероња).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин, Мићић (Митровић), Ђорђијевски, Кнежевић, Бајић, Ћетковић, Лаловић, Милојевић, Милутиновић, Никшић, Кременовић.

Екипа Железничара била је лак плен за момке тренера Горана Малиновића који су већ у првом полувремену решили питање победника. Расположени Михајло Бероња довео је домаћина у вођство, а потом је Алекса Блашћанин несмотрено захватио лопту и савладао Блашћанина. Да домаћи на одмор оду са убедљивом предношћу потрудио се Брис Сакач. У наставку се разиграо и Александар Косић постигао је два гола, да би се и Борис Ардалић уписао у стрелце.

М. По.

Динамо - Тител 0:6 (0:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 50, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Јованов у 27. 62. и 84. Куља у 36. 50. и 54. минуту.

ДИНАМО: Кнежевић, Савић, Учур, Мишкић (Миладиновић), Бикицки, Си. Митрић, Сабо, Миловац, Кузмановић (Ст. Мишкић), Слокар, (Лојаница), Здравковић.

ТИТЕЛ: Мајор, Паунић (Маринковић), Вуков, Фодор, Тркуља, Ј. Караташевски (Н. Караташевски), Бабић, Јованов, Хуцки, Куља, Вучић (Ђорђевић).

Екипа из Титела протутњала је Будисавом. У мрежи голмана Кнежевића завршило је пола туцета голова. Серију је започео Немања Јованов, наставио Давор Куља. Утркивали су се Јованов и Куља који ће од њих двојице бити у овом мечу ефикаснији.

М. По.

Бачка - Борац 3:1 (2:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Живовић (Нови Сад), стрелци: Пашћан у 7. Леђанац у 36. и 90. за Бачку, а Васиљевић у 78. минуту за Борац. Жути картони: Глишић (Бачка), Јунг (Борац).

БАЧКА: Јаношев, Мајсторовић (Милић), Павлов, Гавранић, Танцик, Црепуља, Пшћан, Глишић, Леђанац, Лињачки (Латиновић), Инђић (Слепчев).

БОРАЦ: Димитријевић, О. Јовановић, Миљковић (Спремић), Јунг, Маричић, Хацић, М. Јовановић, Васиљевић, Шијачки, Бурсаћ (Карановић), Перић.

Екипа из Бегеча новом победом направила је још један корак ка вишем рангу. Већ у 7. минуту Милутин Пашћан савладао је Димитријевића. Расположени Никола Леђанац голом је увећао предност. У наставку је Дејан Васиљевић смањио вођство домаћих и донео резултатску неизвесност која је трајала до последњег минута регуларног дела, а онда је Никола Леђанац по други пут био копан за екипу из Раковца.   М. По.

Јединство Хајдук 4:0 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Радић (Темерин), стрелци: Зукић у 41. и 68. Савић у 67. и Мл. Тепић у 80. минуту. Жути картон: Вујиновић (Хајдук). Црвени картони: Вујиновић (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Попић, Кезија, Ђорђевић (Голић), Ковачевић, Савић (Р. Тепић), Пињо (Медић), Малиновић, Бубњевић, Гаџић, Мл. Тепић, Зукић.

ХАЈДУК: Марковић, Вујиновић, Радаковић, Радић, Ракић, Милиновић, Берак (Стојановић), Цветковић, Тошић, Јовановић (Врцељ), Косић (Смиљанић).

Најпријатније изненађење пролећне трке за бодове још једном је приказало фудбалско умеће. Момци тренера Мирослава Лолића стрпљиво су плели пут ка мрежи екипе Хајдука. Четири минута пре истека првог дела, Зоран Зукић успео је да откључа браву гостију. У наставку је и други искусни играч у редовима домаћина Здравко Савић био неумољив. Гости су кренули са центра, лопту је су пресекли домаћи играчи, а Зоран Зукић савладао је Марковића за убедљиву предност. Десет минута пре краја Младен Тепић је голом оверио убедљиву победу.

М. По.

Јединство - Хајдук 4:0, Ченеј - Москва 1:3, Бачка - Борац 3:1, Динамо - Тител 0:6, Сусек - Виноградар 1:2, Футог - Железничар 6:0. Слободни су били Обилић и Ветерник.

1. Бачка             19     16     1      2      63:15        49

2. Футог             19     15     2      2      75:14        47

3. Ветерник       18     15     1      2      61:16        46

4. Јединство      19     13     3      3      59:18        42

5. Сусек              19     13     1      5      46:20        40

6. Виноградар    19     8      6      5      30:31        30

7. Железничар   19     6      4      9      47:41        22

8. Обилић           19     6      4      9      29:35        22