Gradska liga Novog Sada: Iznenađenje u Suseku

07.05.2019. 09:26 09:32
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Susek - Vinogradar 1:2 (0:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 50, sudija: Pejić (Novi Sad), strelci: Mesaroš u 60. (iz penala) za Susek, Predojević u 52. Jovanović u 84. minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Marković (Susek), Bukvić, Delić (Vinogradar).

SUSEK: Simić 6, Šovljanski 7, Dražić 7, Vojinović 6, Rapić 7, Jeremić 6, Mesaroš 6, Starčević 6, Bodnar 6, Marković 6, Mačkić 6 (Idrizi 6).

VINOGRADAR: Elez 7, Popović 7, Gavrić 7 (Milosavljević), Veselica 7, Erbez 8, Bukvić 8, Jovanović 8, Vuković 7, Srdić 7, Đelić 7, Predojević 8 (Bjelobaba).

Fudbaleri Suseka ušli su u meč nešto opuštenije  što su gosti iz Ledinaca znali da iskoriste. Doduše, domaćin je poravnao rezultat iz kaznenog udarca, ali su potom pogrešili, što je iskoristio Jovanović i pogodio mrežu Simića.

I domaći napadači su imali prilike ali su strelci totalno zatajili.

D. Obrenović

B. Starčević

Čenej - Moskva 1:3 (1:2)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 50, sudija: Milenković (Futog), strelci: Milošev u 10. za Čenej, Šipka u 21. Pećanac u 35. i Mikan u 68. minutu za Moskvu. Žuti kartoni: Salonski (Čenej), Mitrovčan (Moskva).

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, U. Lukić, Vilotijević, Milošev, D. Dragin, Stojković (Čordan), Salonski, Miletić, Kovačević (Radosavljević), Mijavec.

MOSKVA: Latoja, Mikan (Čović), Pećanac, Komazec, Šipka (Kovač), Limoni, Macura, Černjak, Božić, Tot (Tomić), Mitrovčan.

Dobro su domaći otvorili meč. Već u 10. minutu Milošev je savladao Latoja i umesto da nastave u istom ritmu ekipa sa Čeneja prepustila je inicijativu gostima koji su znalački kažnjavali sve propuste. Šipka je iz klasičnog kontranapada izjednači rezultat. Na istovetan način Pećanac je golom doneo rezultatski preokret. Mikan je overio možda i neočekivanu pobedu gostiju.

M. Po.

Futog - Železničar 6:0 (3:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Mih. Beronja u 2. Blaščanin u 5. (autogol), Sakač u 41. Kosić u 49. i 63. i Ardalić u 76. minutu. Žuti kartoni: Latinović (Futog), Lalović (Železničar).

FUTOG: Savković, Kosić, Vukanac (Brnbota), Ardalić, Sakač, Kosić, Baračanin (Topolić), Milovac, Sirar, Mih. Beronja, Latinović (Mir. Beronja).

ŽELEZNIČAR: Blaščanin, Mićić (Mitrović), Đorđijevski, Knežević, Bajić, Ćetković, Lalović, Milojević, Milutinović, Nikšić, Kremenović.

Ekipa Železničara bila je lak plen za momke trenera Gorana Malinovića koji su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. Raspoloženi Mihajlo Beronja doveo je domaćina u vođstvo, a potom je Aleksa Blašćanin nesmotreno zahvatio loptu i savladao Blašćanina. Da domaći na odmor odu sa ubedljivom prednošću potrudio se Bris Sakač. U nastavku se razigrao i Aleksandar Kosić postigao je dva gola, da bi se i Boris Ardalić upisao u strelce.

M. Po.

Dinamo - Titel 0:6 (0:2)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 50, sudija: Pantić (Novi Sad), strelci: Jovanov u 27. 62. i 84. Kulja u 36. 50. i 54. minutu.

DINAMO: Knežević, Savić, Učur, Miškić (Miladinović), Bikicki, Si. Mitrić, Sabo, Milovac, Kuzmanović (St. Miškić), Slokar, (Lojanica), Zdravković.

TITEL: Major, Paunić (Marinković), Vukov, Fodor, Trkulja, J. Karataševski (N. Karataševski), Babić, Jovanov, Hucki, Kulja, Vučić (Đorđević).

Ekipa iz Titela protutnjala je Budisavom. U mreži golmana Kneževića završilo je pola tuceta golova. Seriju je započeo Nemanja Jovanov, nastavio Davor Kulja. Utrkivali su se Jovanov i Kulja koji će od njih dvojice biti u ovom meču efikasniji.

M. Po.

Bačka - Borac 3:1 (2:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Živović (Novi Sad), strelci: Pašćan u 7. Leđanac u 36. i 90. za Bačku, a Vasiljević u 78. minutu za Borac. Žuti kartoni: Glišić (Bačka), Jung (Borac).

BAČKA: Janošev, Majstorović (Milić), Pavlov, Gavranić, Tancik, Crepulja, Pšćan, Glišić, Leđanac, Linjački (Latinović), Inđić (Slepčev).

BORAC: Dimitrijević, O. Jovanović, Miljković (Spremić), Jung, Maričić, Hacić, M. Jovanović, Vasiljević, Šijački, Bursać (Karanović), Perić.

Ekipa iz Begeča novom pobedom napravila je još jedan korak ka višem rangu. Već u 7. minutu Milutin Pašćan savladao je Dimitrijevića. Raspoloženi Nikola Leđanac golom je uvećao prednost. U nastavku je Dejan Vasiljević smanjio vođstvo domaćih i doneo rezultatsku neizvesnost koja je trajala do poslednjeg minuta regularnog dela, a onda je Nikola Leđanac po drugi put bio kopan za ekipu iz Rakovca.   M. Po.

Jedinstvo Hajduk 4:0 (1:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Radić (Temerin), strelci: Zukić u 41. i 68. Savić u 67. i Ml. Tepić u 80. minutu. Žuti karton: Vujinović (Hajduk). Crveni kartoni: Vujinović (Hajduk).

JEDINSTVO: Popić, Kezija, Đorđević (Golić), Kovačević, Savić (R. Tepić), Pinjo (Medić), Malinović, Bubnjević, Gadžić, Ml. Tepić, Zukić.

HAJDUK: Marković, Vujinović, Radaković, Radić, Rakić, Milinović, Berak (Stojanović), Cvetković, Tošić, Jovanović (Vrcelj), Kosić (Smiljanić).

Najprijatnije iznenađenje prolećne trke za bodove još jednom je prikazalo fudbalsko umeće. Momci trenera Miroslava Lolića strpljivo su pleli put ka mreži ekipe Hajduka. Četiri minuta pre isteka prvog dela, Zoran Zukić uspeo je da otključa bravu gostiju. U nastavku je i drugi iskusni igrač u redovima domaćina Zdravko Savić bio neumoljiv. Gosti su krenuli sa centra, loptu je su presekli domaći igrači, a Zoran Zukić savladao je Markovića za ubedljivu prednost. Deset minuta pre kraja Mladen Tepić je golom overio ubedljivu pobedu.

M. Po.

Jedinstvo - Hajduk 4:0, Čenej - Moskva 1:3, Bačka - Borac 3:1, Dinamo - Titel 0:6, Susek - Vinogradar 1:2, Futog - Železničar 6:0. Slobodni su bili Obilić i Veternik.

1. Bačka             19     16     1      2      63:15        49

2. Futog             19     15     2      2      75:14        47

3. Veternik       18     15     1      2      61:16        46

4. Jedinstvo      19     13     3      3      59:18        42

5. Susek              19     13     1      5      46:20        40

6. Vinogradar    19     8      6      5      30:31        30

7. Železničar   19     6      4      9      47:41        22

8. Obilić           19     6      4      9      29:35        22