ФУДБАЛЕРИ ПАРТИЗАНА САВЛАДАЛИ РАДНИК У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ: „Парни ваљак” славио после преокрета

17.09.2023. 23:38 23:42
Извор: Моменат из дуела Партизана и Радника, фото: Партизан/М. Тодоровић

Фудбалери Партизана савладали су Радник из Сурдулице на стадиону у Хумској резултатом 3:2 (0:2), после великог преокрета. "Парни ваљак" је губио са 0:2 од 27. минута, потом му је поништен гол у првом полувремену, да би у другом стигао до великог преокрета. Два пенала над Матеушом Салдањом су погурала Партизан до тријумфа, а други је реализован у 98. минуту. На крају је виђено и 12 минута надокнаде, али јеПартизан стигао до победе и престигао "вечитог" ривала на табели.

Почело је шокантно по Партизан, када је Гашић са десне стране постигао прелеп гол за вођство Радника у 6. минуту меча. Партизан је и после тога наставио са смушеном игром, али је имао погођену стативу Natha, а нови ударац доживео је у 27. минуту. После корнера за Партизан контру је повукао Борко Дуроњић и погодио после одбитка за 2:0. Тек тада се пробудио тим Игора Дуљаја, а највећа бура виђена је у 38. минуту, када је поништен гол Матеушу Салдањи.

Партизан је у другом полувремену кренуо на све или ништа, а велику шансу у 54. минуту пропустио је Немања Николић. Ипак, у 61. минуту је лепо проиграо Гајаса Захида и он је смањио резултат на 2:1. Појачао је Партизан притисак од тог момента, али није успевао да дође до изједначења све до 81. минута. У 79. је Салдања оборен у казненом простору, а Дејан Трифковић је показао на белу тачку. Бразилац је погодио за 2:2. У завршници Илић је имао велику шансу, па је Белић тукао са дистанце, а онда је досуђен пенал над Салдањом, још једном. ВАР је дуже од пет минута гледао потенцијални офсајд и ипак је потврђен пенал. Извео га је Бибарс Natho i погодио за победу Партизана.

Г. М.

Партизан - Радник 3:2 (0:2)

БЕОГРАД: Стадион Партизана, гледалаца: 2000. Судија: Дејан Трифковић. Стрелци: Захид у 61, Салдања у 81. из пенела и Natho u 90+8 за Партиузан, а Гашић у 6. и Дуроњић у 27. минуту за Радник. Жути картони: Каноуте, Natho, Јовановић (Партизан), Кунић, Абубакар, Ранђеловић, Коцић, Њие (Радник). Црвени картони: Шћакић (Партизан), Орешчанин (Радник).

ПАРТИЗАН: Јовановић – Стојковић, Илић, Марковић, Шеховић (Калулу 75) – Кануте (Николић 46.), Белић – Северина (Баждар 89), Natho, Мениг (Захид 46) – Салдања (Антић 90+10.).

РАДНИК: Ранђеловић – Абубакар, Врањанин, Орешчанин – Гашић, Хајдаревић, Митошевић (Милићевић 59.), Јовић (Њие 70.) - Дуроњић (Коцић 40.), Кунић (Чумић 70.), Богдановић (Томашевић 70.).

16.  Радн. (К)          6          1          0          5          5:11    3

У 7. колу (23. септембар) састаће се: Војводина – Јавор, ИМТ – Раднички (К), Радник – Раднички (Н), Железничар – Партизан, Црвена звезда – ТСЦ (одложено), Напредак – Чукарички, Младост – Нови Пазар, Спартак – Вождовац.

ТРЕНЕР ФУДБАЛЕРА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ БАРАК БАХАР нерасположен после пораза од ЧУКАРИЧКОГ У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ

17.09.2023. 20:31 20:35
СУПЕРЛИГА: Звезда на Бановом брду, Партизан чека Радник, ВОША у Суботици

16.09.2023. 11:13 11:15