FUDBALERI PARTIZANA SAVLADALI RADNIK U SUPERLIGI SRBIJE: „Parni valjak” slavio posle preokreta

17.09.2023. 23:38 23:42
Izvor: Momenat iz duela Partizana i Radnika, foto: Partizan/M. Todorović

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice na stadionu u Humskoj rezultatom 3:2 (0:2), posle velikog preokreta. "Parni valjak" je gubio sa 0:2 od 27. minuta, potom mu je poništen gol u prvom poluvremenu, da bi u drugom stigao do velikog preokreta. Dva penala nad Mateušom Saldanjom su pogurala Partizan do trijumfa, a drugi je realizovan u 98. minutu. Na kraju je viđeno i 12 minuta nadoknade, ali jePartizan stigao do pobede i prestigao "večitog" rivala na tabeli.

Počelo je šokantno po Partizan, kada je Gašić sa desne strane postigao prelep gol za vođstvo Radnika u 6. minutu meča. Partizan je i posle toga nastavio sa smušenom igrom, ali je imao pogođenu stativu Natha, a novi udarac doživeo je u 27. minutu. Posle kornera za Partizan kontru je povukao Borko Duronjić i pogodio posle odbitka za 2:0. Tek tada se probudio tim Igora Duljaja, a najveća bura viđena je u 38. minutu, kada je poništen gol Mateušu Saldanji.

Partizan je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a veliku šansu u 54. minutu propustio je Nemanja Nikolić. Ipak, u 61. minutu je lepo proigrao Gajasa Zahida i on je smanjio rezultat na 2:1. Pojačao je Partizan pritisak od tog momenta, ali nije uspevao da dođe do izjednačenja sve do 81. minuta. U 79. je Saldanja oboren u kaznenom prostoru, a Dejan Trifković je pokazao na belu tačku. Brazilac je pogodio za 2:2. U završnici Ilić je imao veliku šansu, pa je Belić tukao sa distance, a onda je dosuđen penal nad Saldanjom, još jednom. VAR je duže od pet minuta gledao potencijalni ofsajd i ipak je potvrđen penal. Izveo ga je Bibars Natho i pogodio za pobedu Partizana.

G. M.

Partizan - Radnik 3:2 (0:2)

BEOGRAD: Stadion Partizana, gledalaca: 2000. Sudija: Dejan Trifković. Strelci: Zahid u 61, Saldanja u 81. iz penela i Natho u 90 8 za Partiuzan, a Gašić u 6. i Duronjić u 27. minutu za Radnik. Žuti kartoni: Kanoute, Natho, Jovanović (Partizan), Kunić, Abubakar, Ranđelović, Kocić, Njie (Radnik). Crveni kartoni: Šćakić (Partizan), Oreščanin (Radnik).

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Šehović (Kalulu 75) – Kanute (Nikolić 46.), Belić – Severina (Baždar 89), Natho, Menig (Zahid 46) – Saldanja (Antić 90 10.).

RADNIK: Ranđelović – Abubakar, Vranjanin, Oreščanin – Gašić, Hajdarević, Mitošević (Milićević 59.), Jović (Njie 70.) - Duronjić (Kocić 40.), Kunić (Čumić 70.), Bogdanović (Tomašević 70.).

16.  Radn. (K)          6          1          0          5          5:11    3

U 7. kolu (23. septembar) sastaće se: Vojvodina – Javor, IMT – Radnički (K), Radnik – Radnički (N), Železničar – Partizan, Crvena zvezda – TSC (odloženo), Napredak – Čukarički, Mladost – Novi Pazar, Spartak – Voždovac.

TRENER FUDBALERA CRVENE ZVEZDE BARAK BAHAR neraspoložen posle poraza od ČUKARIČKOG U SUPERLIGI SRBIJE

17.09.2023. 20:31 20:35
SUPERLIGA: Zvezda na Banovom brdu, Partizan čeka Radnik, VOŠA u Subotici

16.09.2023. 11:13 11:15