11°C
16.09.2024.
117.04
105.4414

ФУДБАЛЕРИ НОВОГ САДА ОДИГРАЛИ НЕРЕШЕНО СА РАДНИЧКИМ (СМ): „Канаринци“ прокоцкали предност

22.11.2023. 15:21 15:39
Извор: Ј. Грлић

Фудбалери Новог Сада ремизирали су са Радничким из Сремске Митровице 2:2 (2:0) у заосталом мечу деветог кола Прве лиге Србије.

Обе екипе играле су нападачки и публика је могла да ужива у солидној игри упркос лошим временским условима и натопљеном терену. Имали су гости благу теренску иницијативу, али су „канаринци“ ипак стигли до вођства у 31. минуту преко Луке Сердара.

Након украдене лопте на средини терена домаћи су лопту пребацили на десни бок, Никола Фуртула је упутио солидан центаршут, а Сердар је сјајно поклопио лопту и убацио је у мрежу Сремаца. У финишу првог дела Новосађани су удвостручили вођство када је лопта поново стигла са десне стране, поново је центрирао Никола Фуртула, а затим је Алфонс Мсанга силовито шутирао и матирао Остојића.

У наставку сусрета виђена је слична игра. „Канаринци“ су били опсанији и константно су нападали. Гости су успели да смање заостатак голом Прљевића главом након корнера у 76. минуту. Сремци су наставили са пресингом који је уродио плодом и у 89. минуту су стигли до изјдначења голом Пиуса Обуја.

В. Гвозденовић

Нови Сад – Раднички (СМ) 2:2 (2:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК –а, гледалаца: 200. Судија: Милетић. Стрелци: Сердар у 31.  и Мсанга у 43. минуту за Нови Сад, а Прљевић у 76. и Обуја у 89. минуту за Раднички. Жути картони:  Рађен, Јевремовић, Сердар, Фуртула, Чолић, Крстић, Варга, Врекић (Нови Сад), а Ивковић, Прљевић, Мићић, Ивић (Раднички).

НОВИ САД: Вуклиш 6,5, Варга 6,5, Крстић 6,5, Чолић 7 (од 84. Влалукин), Рац 7, Фуртула 7,5, Сердар 7,5 (од 75. Врекић), Митровић 7 (од 75. Благојевић), Јевремовић 7 (од 75. Илић), Мсанга 7,5, Рађен 7.

РАДНИЧКИ: Остојић 6,5, Миодраговић 6 (од 46. Србијанац), Ивић 6,5, Гајић 7 (од 46. Ђукановић), Стефановић 7 (од 68. Петровић), Ивковић 6,5, Прљевић 7, Митровић 6,5, Цветковић 6 (од 46. Илић), Мићић 6,5, Исаиловић 7.

ФУДБАЛЕРИ НОВОГ САДА ПОНОВО ПОКЛЕКЛИ ПРОТИВ ЈЕДИНСТВА У ПРВОЈ ЛИГИ СРБИЈЕ: Убљани кобни по ,,канаринце"

12.11.2023. 15:45 15:48