FUDBALERI NOVOG SADA ODIGRALI NEREŠENO SA RADNIČKIM (SM): „Kanarinci“ prokockali prednost

22.11.2023. 15:21 15:39
Izvor: J. Grlić

Fudbaleri Novog Sada remizirali su sa Radničkim iz Sremske Mitrovice 2:2 (2:0) u zaostalom meču devetog kola Prve lige Srbije.

Obe ekipe igrale su napadački i publika je mogla da uživa u solidnoj igri uprkos lošim vremenskim uslovima i natopljenom terenu. Imali su gosti blagu terensku inicijativu, ali su „kanarinci“ ipak stigli do vođstva u 31. minutu preko Luke Serdara.

Nakon ukradene lopte na sredini terena domaći su loptu prebacili na desni bok, Nikola Furtula je uputio solidan centaršut, a Serdar je sjajno poklopio loptu i ubacio je u mrežu Sremaca. U finišu prvog dela Novosađani su udvostručili vođstvo kada je lopta ponovo stigla sa desne strane, ponovo je centrirao Nikola Furtula, a zatim je Alfons Msanga silovito šutirao i matirao Ostojića.

U nastavku susreta viđena je slična igra. „Kanarinci“ su bili opsaniji i konstantno su napadali. Gosti su uspeli da smanje zaostatak golom Prljevića glavom nakon kornera u 76. minutu. Sremci su nastavili sa presingom koji je urodio plodom i u 89. minutu su stigli do izjdnačenja golom Piusa Obuja.

V. Gvozdenović

Novi Sad – Radnički (SM) 2:2 (2:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK –a, gledalaca: 200. Sudija: Miletić. Strelci: Serdar u 31.  i Msanga u 43. minutu za Novi Sad, a Prljević u 76. i Obuja u 89. minutu za Radnički. Žuti kartoni:  Rađen, Jevremović, Serdar, Furtula, Čolić, Krstić, Varga, Vrekić (Novi Sad), a Ivković, Prljević, Mićić, Ivić (Radnički).

NOVI SAD: Vukliš 6,5, Varga 6,5, Krstić 6,5, Čolić 7 (od 84. Vlalukin), Rac 7, Furtula 7,5, Serdar 7,5 (od 75. Vrekić), Mitrović 7 (od 75. Blagojević), Jevremović 7 (od 75. Ilić), Msanga 7,5, Rađen 7.

RADNIČKI: Ostojić 6,5, Miodragović 6 (od 46. Srbijanac), Ivić 6,5, Gajić 7 (od 46. Đukanović), Stefanović 7 (od 68. Petrović), Ivković 6,5, Prljević 7, Mitrović 6,5, Cvetković 6 (od 46. Ilić), Mićić 6,5, Isailović 7.

FUDBALERI NOVOG SADA PONOVO POKLEKLI PROTIV JEDINSTVA U PRVOJ LIGI SRBIJE: Ubljani kobni po ,,kanarince"

12.11.2023. 15:45 15:48