FUDBALERI NEMAČKE DEKLASIRALI MAĐARSKU Strelac i Aleksandar Pavlović

07.09.2024. 23:01 23:04
s
Izvor: Tanjug (AP Photo/Michael Probst)

Fudbaleri Nemačke deklasirali su Mađarsku rezultatom 5:0 u meču grupe A3 Lige nacija, a strelac je bio i Aleksandar Pavlović.

Nemačka je bolju igru krunisala u 27. minutu, Džamal Musijala je bio asistent, a Niklas Filkrig strelac sa peterca. U 33. minutu Kai Haverc je pogodio stativu. Musijala je u 58. minutu posle kontranapada duplirao prednost Nemaca. Musijala je epitet igrača utakmice zaslužio kad je u 66. minutu asistirao Florijanu Vircu i tako mu uzvratio za dodavanje kod drugog gola Nemaca. Haverc je u 72. minutu drugi put na meču pogodio stativu. Pavlović, koji je drugi put zaigrao za Nemačku, ušao je u 60. minutu umesto Paskala Grosa, dao je gol u 77. minutu, sa sedam metara, golmanu kroz noge, a treću asistenciju na meču upisao je Musijala. Pavloviću je to bio debitantski gol za Nemačku. Haverc je posle dve pogođene stative konačno postigao gol u 81. minutu iz penala i tako postavio konačan rezultat.

Holandija je pobedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 5:2. Džošua Zirkze je u prvoj utakmici u kojoj je bio strater u dresu Holandije dao gol udarcem glavom u 13. minutu.

Bosna i Hercegovina je izjednačila u 27. minutu, Denis Huseinbašić je bio asistent, a Ermedin Demirović strelac. Tijani Rejnders je u 42. minutu pogodio stativu, ali se za taj promašaj iskupio u 45 2. minutu kad je posle soloprodora poslao loptu u mrežu gostiju. Rejnders je sjajnu partiju krunisao asistencijom u 56. minutu, kad je strelac bio Kodi Gakpo. Rezervista Esmir Barjaktarević je omogućio kapitenu Edinu Džeku da u 73. minutu smanji na 2:3. Rezervista Holandije Vaut Veghorst je golom u 88. minutu povećao na 4:2, a konačan rezultta je u 90 2. postavio Ćavi Simons. Starter je za Bosnu i Hercegovinu bio fudbaler Partizana Nihad Mujakić koji je bio na terenu do 68. minuta. Drugo poluvreme je za BiH odigrao novi član Crvene zvezde Rade Krunić. U drugom kolu, 10. septembra, Bosna i Hercegovina će ugostiti Nemačku, dok će Holandija u goste Mađarskoj.