117.0199
107.9121

ДВОЈИЦА ЗВЕЗДИНИХ ПРВОТИМАЦА ВЕОМА ЗАПАЖЕНИ У СВОЈИМ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАМА: Красоу титула, Хванг у идеалном тиму

12.02.2024. 13:55 13:59

У првом колу наставка Суперлиге, фудбалери Црвене звезде су остварили победу над Вождовцем, иако тренер Владан Милојевић није могао да рачуна на све првотимце. Појединци су били учесници Купа афричких нација и Азијског купа, а двојица од њих - Жан Филип Красо и Ин-Бом Хванг блистали су носећи дресове шампиона Африке Обале Слоноваче, односно Јужне Кореје. Красо је, дакле, подигао пехар намењен прваку "црног континента", док се Хванг нашао у идеалном тиму Азијског купа.

Красо је, без сумње, био важан фудбалер у репрезентацији Обале Слоноваче, наступио је на шест, од укупно седам сусрета, колико се играло, а једини је прескочио због блаже повреде. Одиграо је 247 минута и уписао се у стрелце против Гвинеје Бисао, у првој утакмици групне фазе. У финалу је заменио Себастијана Алеа, чији је погодак донео трофеј домаћину у окршају с Нигеријом (2:1).

Красо је у досадашњем делу сезоне одиграо 21 утакмицу, те уписао осам голова и четири асистенције за Црвену звезду.

Није успела Хвангова Јужна Кореја да се попне на врх Азије, али је првотимац београдске екипе био један од најбољих фудбалера на такмичењу. Наступио је у свих шест сусрета, уписавши 513 минута, уз погодак и две асистенције. Против Бахреина је погодио и асистирао, а искреирао је гол и против Јордана у групној фази, који је касније његову селекцију зауставио у полуфиналу. Хванг се нашао у идеалном тиму такмичења, с просечном оценом 7,45, а у досадашњем делу суперлигашке сезоне у Србији, одиграо 18 утакмица, уз две асистенције и два постигнута гола.