ДРУЛОВИЋЕВИ МОМЦИ СЕ НЕ ПРЕДАЈУ Србија победила Азербејџан

10.09.2024. 19:39 19:41
1
Извор: Фудбалски савез Србије

Млада фудбалска репрезентација Србије победила је као гост Азербејџан резултатом 2:0 у мечу деветог кола групе Ф квалификација за Европско првенство 2025. године.

Србија је у Бакуу повела у 26. минуту. Јован Шљивић је центрирао из слободног ударца, а Вукашин Ђурђевић је био стрелац.

Изабраници Љубинка Друловића предност су дуплирали у 40. минуту. Никола Миличић је био асистент, а Јован Мијатовић стрелац.

Азербејџан је већ на старту другог полувремена могао да смањи, али после пенала који је скривио Лазар Константинов нападач домаће екипе Нариман Акундзаде није искоистио једанаестерац.

Србија је и пре овог меча изгубила све шансе да се домогне пласмана на Европско првенство.

Са нова три бода има 13 и налази се на трећем месту, иза Украјине и Енглеске.

У последњем колу групе Ф Србија ће 15. октобра угостити Украјину.

Азербејџан-Србија 0:2 (0:2)

БАКУ: Стадион: Далга арена, Гледалаца: 100, Судија: Дешепи (Француска),Стрелци: Ђурђевић 26’ и Мијатовић 40’

АЗЕРБЕЈЏАН: Иманов, Хасанов, Хусејнов, Рамазанов, Рзајев, Сафаров (од 85’ Шахнијаров), Јусифли (к), Абасов (од 78’ Ахмадов), Акхундзаде, Салианскиј, Алијев (од 78’ Абдулајев)

СРБИЈА: Каличанин, Ђурђевић, Серафимовић, Илић (к), Константинов (од 62’ Мимовић), Џодић, Шљивић (од 88’ Павловић), Миличић, Мијатовић (од 74’ Глушчевић), Милошевић (од 74’ Баждар), Величковић (од 62’ Вукичевић).