ЦИРКУС НА ОЛИМПИЈСКИМ ИГРАМА: Прекид па поништен гол после два сата чекања (ФОТО И ВИДЕО)

24.07.2024. 20:24 20:31
Извор: Tanjug (AP Photo/Silvia Izquierdo)

Олимпијске игре у Паризу почеле су на најбизарнији могући начин.

Фудбалски турнир у мушкој конкуренцији почео је у среду дуелом Аргентине и Марока, а на крају смо видели све што не желимо да видимо па и оно што нисмо видели никад на турнирима оваквог значаја. Фубалске репрезентације Аргентине и Марока састале су се од 15 сати у оквиру прве рунде на Олимпијским играма и тек после четири сата и 12 минута одлучен је победник.

Мароко је на крају славио 2:1, иако се неко време чинило да је Аргенитна успела да извуче бод.

Повео је Мароко у надокнади првог полувремена голом Рахимија који је у 51. минуту са беле тачке повисио на 2:0.

Аргентинци су преко Симеонеа смањили на 2:1 у 68. минуту, да би онда у 16. минуту надокнаде погодио Медина за, у том моменту се чинило 2:2.

Навијачи Марока су улетели у терен незадовољни ситуацијом и голом Аргентинаца. Са трибина су, они који су тамо остали, убацивали све што су имали и могли. И судија је одлучио да утакмицу прекине.

А онда још већа бизарност. Званично – утакмица је била прекинута, па су играчи обе репрезентације задржани на стадиону. Сат времена након инцидента, објављено је да утакмица није званично завршена.

Тек када се ситуација примирила, дакле два сата после гола Аргентине, у ВАР соби је прегледана ситуација код гола Аргентинаца, а "замрзнути" снимак је prеthodno објављен и на екрану стадиона да сви виде (још док је било некога на стадиону), јер су навијачи морали да напусте стадион.

Утврђено је да је стрелац гола Медина био у офсајду (минималном, центиметри одлучили) у моменту када се активирао после погођене пречке саиграча.

Меч је потом настављен, играчи су изашли да одиграју последња три минута меча при резултату 2:1 за Мароканце који су у преосталом времену успели да сачувају мрежу и однесу победу.

Аргентина је иначе бранилац олимпијског злата.

(Б92/Спорт клуб)

СКАНДАЛ НА ОЛИМПИЈСКИМ ИГРАМА: Олимпијски комитет Канаде послао је кући двоје чланова женске фудбалске делегације

24.07.2024. 19:06 19:13
ДРАМА ПРЕД ПОЧЕТАК ОИ: Експлозив у близини стадиона, блокиране улице Париза (ФОТО/ВИДЕО)

24.07.2024. 18:51 18:56