БАЧКА ТОПОЛА – ВРБАС – БЕЧЕЈ Пролетер у Суботичкој лиги

05.06.2024. 14:59 15:03
Извор: pixabay.com

Слобода - Пролетер 1:2 (1:0)

СТАРА МОРАВИЦА: Игралиште Слободе, гледалаца 400, судија:  Канкараш (Врбас), стрелци: Арпад у у 25. за Слободу, Демонић у 52. и Габрић у 80. минуту за Пролетер. Црвени картон: С. Мандић (Пролетер).

СЛОБОДА: Сивчевић 7, Јун 7, Барна 7, Жижић 7, Борош 8, Варга 7, Станко 7 (Визин 7), Борош 7, Хорват 7, Папрић 7, Икраш 7.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Буквић 7, Фодор 7, Медић 7, Пјевачић 7, Демоњић 8, Грбић 8, Божо 7 (Рајачић 7), Дражић 7 (Гвозденовић 7), Медић 7, Марић 7.

Одигран је дерби пред око 400 гледалаца. Победа је  овема екипама  била потребна за пласман у Суботичку лигу, на крају славили су гости из Његошева. Додуше, домаћи су повели у 25. минуту. Борош ђе центрирао до Арпада, а он  је са 16 метара погодио мрежу.  Гости су могли да изједнача преко Демоњића, али је он је шутирао из повољне позиције преко гола.

У 52. минуту Демоњић је изједначио. А када су сви очекивали крај утакмице Габрић је донео славље фудбалерима Пролетера .

С. Стојиљковић

Јединство - Бачка 5:1, Слобода - Пролетер 1:2, Еђшег - Славија 4:1. Слободна је била Младост.

1. Јединство  17        12        3          2          38:12   39

2. Пролетер   16        10        3          3          39:17   33

3. Слобода     16        9          4          3          43:13   31

4. Бачка          16        6          4          6          34:24   22

5. Младост     16        6          1          9          22:28   19

6. Славија      17        2          3          12        11:45   9

7. Еђшег         16        3          0          13        17:65   9