Завршавају се онлајн консултације са представницима ЕП
БЕОГРАД: У Скупштини Србије данас се завршавају онлајн консултације посланичких група са међународним посредницима у дијалогу између власти и опозиције.
Са европским посланицима Тањом Фајон и Владимиром Билчиком и бившим посланицима Европског парламента Едуардом Куканом и Кнутом Флекенштајном данас разговарају представници Странке правде и помирења Муамера Зукорлића и посланичка група Уједињена долина-СДА Санџака.
Prеthodnih дана консултације су обављене са Српском напредном странком, Социјалистичком партијом Србије, Јединственом Србијом, Социјалдемократском партијом Србије, Савезом војвођанских Мађара и ПУПС-ом.
План је да око 7.маја европосланици обавесте председника Скупштине Србије Ивицу Дачића о тим разговорима и тада би могао да буде познат формат дијалога и теме.
Дачић је разговоре без присуства странаца са странкама које нису желеле њихово посредовање, али и са странкама које су исказале да учествују у оба дијалога заказао за среду 28.април у парламенту.
На тај састанак позвао је и председника Србије и СНС Александра Вучића.