Вучевић: Вулетић и Беливук разговарали пријатељски
БЕОГРАД: Разговор професора Владимир Вулетића и Вељка Беливука мени делује као разговор пријатеља који треба да реализују неки договор, односно разговор људи у добрим односима, присних, са редовном комуникацијом, изјавио је данас потпредседник СНС и градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.
За ТВ Пинк, Вучевић је рекао да је Вулетић поднео оставку на место потпредседника ФК Партизан и почео да се појављује у медијима када је дошло до хапшења Беливука и да појачава причу да је реч о наводно селективној правди.
Оценио је да је парекселанс нонсенс његова прича да је борба против мафије у ствари освета и додао да је Вулетић добро мотивисан и да има разлоге за овакве наступе.
Вучевић сматра да је Вулетић дно дна морала и истакао да је шокиран што је он професор који предаје и испитује младе људе.
"То да ће да тужи, то је његово право. Интересује ме хоће ли га тужилац позвати везано за ове контакте. Али је питање да ли је било и других његових кривичних дела", рекао је он.
Вучевић је истакао да када је спомињао министре повезане са прислушкивањем, није причао о министру просвете Бранку Ружићу већ о министрима из СНС-а, а додао је да Ружић сам мора да одговори у каквим је односима био.
"Сви виде на кога се од министара мисли. Ствара се привид да Александар Вучић може да уради шта хоће, а пракса је другачија. Неспорна је подршка грађана за Вучића, али људи блиско око њега то користе да угрожавању његову политичку и личну сигурност", рекао је он.
Навео је да не мисли да су ти министри хтели да организују убиства, али да мисли да је неко са високих државних позиција давао подршку, а могуће био налогодавац прислушкавања.
"Интересантно ће бити да видимо да ли је дошло до преклапања, оних који су прислушкивали и оних који су давали подршку Беливуку", казао Вучевић.
Он је оценио да нема никаквог унутарстраначки обрачун у СНС-у, већ да је у току борба за уређену и нормалну државу, владавину права, а против крими државе, где се прислушкује председник уз помоћ неког из власти.
"Немам сумње да су неки из СНС претендовали на виша места, то је политички контекст. Тих 10-15 људи из врхушке добили су огромно поверење и велику власт, и кренули да то инструментализују против Александра Вучића, да га опколе, удаље од других људи и породице, да га компромитују кроз криминилизацију породице и сарадника", оценио је он.
Вучевић је истакао да су исти медији који сада поводом објављивања дела доказа траже претпоставку невиности, до скора водили кампању да се ништа не ради у борби против организованог криминала и да се "пуца празном пушком".
"Реакције јавности на ову активност државе је одлична. Грађани у највећој мери то подржавају, људи хоће да буду безбедни и да немају бандите успред школа који продају дрогу", рекао је он.
Вучевић је оценио да је група Беливука имала подршку дела полиције и да је реч о филијали импортованог криминала у Србију.
"Наивно је да неко из малог места у Котору, може да буде владар региона. Мора ту да има озбиљну политичка подршку у држави, не може без тога", рекао је он.
Истакао је да држава мора у континуитету да настави борбу и да не може да се заустави на хапшењу беливукове групе.
"Та група била је за нијансу суровија од земунског клана. Ово са снајпером ми делује да су се унервозили, и да су ишли у правцу атентата, и угрожавања безбедности председника. А са друге стране, неко је председника прислушкивао", рекао је он.
Вучевић је закључио да је најважније да тужилаштво доказе изнесе пред суд, и да уследи законити судски поступак.
"Важно је да немамо 10-15 година судског поступка у овом случају и тако изгравање прописа јер су људи жељни и права и правде", закључио је Вучевић.