Александар Ђурђев упозорава: Држава мора да заштити народ од пошасти зване коцкање! Број патолошких коцкара у Србији алармантан, кладионица и коцкарница има колико и продавница хране!
,,Колико само увредљиво и подругљиво звучи назив ,,игре на срећу“ за коцкање и клађење. То су игре на несрећу, јер доносе не само материјалне губитке, већ и распад бракова, породица, као и психичке и физичке болести. Србија данас има 40.000 патолошких коцкара, друга је у Европи по броју коцкарница и кладионица по глави становника. Имамо приближно исти број коцкарница и кладионица и број прехрамбених продавница. Имамо скоро 3.000 кладионица, дакле и у свим већим селима, а не само градовима, а нашој деци фале игралишта, паркови, омладини домови културе, а пензионерима пензионерски клубови. Држава може и мора да забрани све коцкарнице и кладионице и тако заштити наше друштво од потпуног посрнућа“ – изјавио је председник Српске лиге Александар Ђурђев.
Према његовим речима, људи у Србији још увек нису свесни колико је коцкање и клађење опасан проблем и да су најугроженији међу нама они који највише вреде, а то су деца. ,,Истраживања говоре да је чак 30% деце узраста до 16 година у Србији имало контакт са клађењем. Они треба да једног дана постану домаћини, лекари, професори, фармери, достојни наследници својих предака, а не дрипци и клошари који се надају добитку на рулету или тикету“ – напоменуо је Ђурђев.
Председник Српске лиге упитао је какав то свет и будућност остављамо нашој деци ако су већ при одласку у вртић и основну школу изложени коцкарницама и кладионицама.
,,Српска лига апелује на државу, цивилно друштво, цркве и верске заједнице да се прикључе њеној кампањи против ове болести која разара све поре нашег друштва. Дугујемо нашој деци и омладини будућност у којој ће се својим знањем и трудом остваривати као вредни и радни људи корисни друштву, а не као паразити који чекају да им новац падне са неба. Најмање толико им дугујемо!“ – закључио је Ђурђев.