ОДРЖАН ХУМАНИТАРНИ ВАШАР У ТШ „ПАВЛЕ САВИЋ” Помоћ за децу у празничној атмосфери
Хуманитарни вашар „Деца, деци” организован је јуче у холу Техничке школе „Павле Савић”, током којег су ученици свих разреда прикупљали новац за штићенике Дома за децу и омладину ометену у развоју из Ветерника.
Традиционална манифестација настала је кроз различите радионице у оквиру пројекта „Обогаћени једносменски рад” укључујући и акцију „Слатки сто”, коју је осмислио ученички парламент. Према речима директорке школе Миле Костић, наставници и ученици труде се да сваке године на новогодишњем хуманитарном вашару имају различиту понуду.
- За вашар су припремљени разни производи, од рукотворина, украса за јелку и сувенира, преко козметичких препарата, до укусних специјалитета - казала је директорка Костић. - На штандовима су се представиле и наше ученичке компаније које постоје већ годинама и које своје знање из предузетништва примењују тако што увек осмисле нешто ново и с поносом прикажу на регионалном такмичењу „Пословни изазов”.
За време великог одмора, ђаци су могли понешто да купе, а чак 20 њих добило је нову фризуру, за шта су заслужене ученице које похађају смер фризер. Током петочасовног програма, ученици Техничке школе „Павле Савић” највећу гужву створили су око штандова на којим су се продавале палачинке, тортиље и кроасани.
Међу учесницима хуманитарног вашара нашао се и матурант Борис Варга са смера техничар за заштиту животне средине, који је са двојицом пријатеља из одељења од раног јутра правио тортиље у школској пекари. За припрему посластица били су задужени ђаци смера прехрамбени техничари, који су најпре спремили кроасане, а током вашара палачинке.
- Испекли смо око 50 палачинака и код нас је био највећи ред - казао је ученик четвртог разреда Јован Слијепчевић. - Ово је занимљиво искуство, јер смо уз добру забаву помогли некоме. Иако смо морали да будемо брзи, није било тешко спремати палачинке и све је ишло како треба.
Празничну атмосферу употпунила је и лицитација, током које су се продавали различити предмети у хуманитарне сврхе, а које су донели ученици и наставници. Лицитацију су водили професори физичког васпитања, који су продавали предмете по симболичној цени, као што су дресови рукометне женске репрезентације, копачке, шоље, несесери, божићни џемпери, накит и привесци за кључеве.
А. Чегар