clear sky
7°C
05.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Међународни дан медицинских сестара обележен у Градској кући

12.05.2023. 16:29 16:33
Пише:
Фото: Дневник/Ф. Бакић

Међународни дан медицинских сестара, 12. мај, обележен је у Градској кући пријемом медицинских сестара Предшколске установе „Радосно детињство”, које је угостио градоначелник Новог Сада Милан Ђурић. Пожртвованост, одговорност, љубав према раду и велик рад – то је оно што сви с поносом могу да кажу о медицинским сестрама које брину о најмлађим суграђанима, поручио је градоначелник, упутивши им честитке.

– Сви смо свесни да радите изузетно одговоран, тежак, специфичан посао, а опет то радите предано и са осмехом, што је изузетно важно – потврдио је Милан Ђурић. – Током prеthodnih година имале сте изузетно тешку ситуацију, била је епидемија ковида, међутим, победиле сте захваљујући доброј организацији, а деца су нам била још безбеднија. Ви сте стуб нашег здравственог система, а ми ћемо, као Град, наставити да улажемо у нашу предшколску установу, градимо нове објекте, реновирамо и реконструишемо старе, да се трудимо да имате најбољу опрему и да унапредимо ваш материјални положај, што јесте политика целе државе. У нашим обдаништима је 17.360 деце, није то мали број. Надам се да ћемо ускоро, ове године, кад завршимо још два забавишта, на Адицама и у Улици Мише Димитријевића, и две надоградње, у Ковиљу и на Клисанском путу, доћи до броја од 18.000. Желим да вам кажем једно велико хвала у име свих Новосађана. Хвала вам за све што чините и што ћете радити у будућности, наши најмлађи суграђани су у сигурним рукама.

Медицинске сестре су стуб нашег здравственог система, а ми ћемо, као Град, наставити да улажемо у нашу предшколску установу, градимо нове објекте, реновирамо и реконструишемо старе, да се трудимо да имате најбољу опрему и да унапредимо ваш материјални положај, што јесте политика целе државе (Милан Ђурић)

Председница Удружења медицинских сестара ПУ „Радосно детињство” Љубинка Вујић захвалила је Граду што је, организацијом скупа, указао на то да су медицинске сестре и те како видљиве у очима самог оснивача и система просвете. Предшколска установа „Радосно детињство” броји 469 медицинских сестара у васпитно-образовном раду и 42 медицинске сестре у превентивно-здравственој служби.

– Медицинске сестре у просвети су чувари здравља наших најмлађих грађана – закључила је Љубинка Вујић. – Први кораци се дешавају у нашем присуству, прво одвајање од родитеља, прве болести, прво одрастање и стасавање у децу која ће сутра отићи у школске клупе. Промоцијом здравља ми темељимо путеве за његово очување у даљем животу. Наш позив није лак, самосталан рад без лекара је врло одговоран и захтева стручно усавршавање, односно едукације током читавог радног века. Радећи са здравом децом имамо задатак да то здравље и сачувамо, тако да су стручност, одговорност, виспреност и емпатија особине потребне у нашој професији.

Б. Павковић

 

Пише:
Пошаљите коментар