ЗАТВОРЕН ОМИЉЕНИ СУРФЕРСКИ ЦЕНТАР У ЕВРОПИ Одлука је уследила након страшног догађаја
Ватрогасна јединица затворила је Ајсбахвеле (Eisbachwelle), познати сурферски центар у Минхену који привлачи локалне и међународне сурфере, као и велики број посматрача.
Затварање је, како наводе, неопходно ради спровођења даљих истрага поводом недавног инцидента, преноси дневник.хр.
"Не може се искључити опасност за сурфере. Не улази!", стоји у саопштењу ватрогасаца. Подручје је ограђено и обележено знаковима. Није познато колико дуго ће центар бити затворен.
Затварање у суботу уследило је након драматичног спасавања сурферке у среду касно увече. Она је пала са даске, а претпоставља се да се њен поводац, којим је даска причвршћена за ногу сурфера, закачио за дно реке Ајбах.
Пролазници нису успели да је ослободе због јаке струје. Након 30 минута у реци, ватрогасци су је спасили и реанимирали на обали.
Превезена је у болницу у критичном стању, пише Deutsche Welle.
Ајсбахвеле је позната туристичка атракција која привлачи сурфере и многобројне посетиоце из целог света током целе године, чак и зими. Вештачки таласи висине око 0,5 метара стварају се на месту где река удара у бетонску степеницу док излази из подземља.
Талас захтева изузетну вештину сурфовања због јаке речне струје и плитке воде.