ФАБРИКА 21. ВЕКА НА 60 ХЕКТАРА Премијер Вучевић посетио "Тојо Тајерс" у Инђији: "Када вам дође јапанска фирма то је најбоља позивница за компаније из других држава"
Премијер Србије Милош Вучевић посетио је данас фабрику компаније "Тојо Тајерс" која у Инђији на 60 хектара производног погона запошљава око 700 радника. Јапански произвођач пнеуматика један је од светских лидера у овој индустрији, са пласманом производа широм Европе, Азије и Сједињених Америчких Држава.
-Ми смо пре неких два или три месеца имали посету компаније "Тојо Тајерс" Београду, био је присутан и амбасадор Јапана, и договорили да након формалног састанка обиђемо компанију заједно са представницима локалне самоуправе, општине Инђија и видмо како ствари функционишу и реализацију планова које су нам представили. Њихов циљ је да доведу кључну производњу и продају за Европу баш овде. То су сјајне вести за све нас. Неспорно је да им је Инђија центар за европске активности у производном смислу, а надам се да ће ићи и у реализацију развојно-истраживачког центра јер је то увек фабрика знања и могућност да млади инжењери могу да добију посао, знање и вештине. То су добре вести за економију Србије, за запослене у овој компанији и општину Инђија. Влада РС и све њене институције ће пружити пуну подршку компанији "Тојо Тајерс" да реализују планове, јер то значи више пара у буџету, раст БДП, они су велики извозници на европско и америчко тржиште. Видим да су заинтересовани како ће тећи разговори наше државе са новом администрацијом у Вашингтону по питању царињења наше робе - рекао је премијер и додао:
-Овде у земљишту има 60 хектара, са огромном површином под објектима, са скоро 700 запослених и трендом да даљу расту. То је сигуран приход и за буџет општине Инђија. Ова извозна компонента утиче на баланс увоза-извоза Републике Србије, на трговински биланс. Посебно ме охрабрује чиеница да се "Тојо Тајерс" фокусирао да капиталне инвестиције, доводе скупу, савремену опрему, која је аутоматизована, дигитализована. Фабрика 21. Века, коју не морамо да гледамо у каталогу у Јапану, већ је имамо у Инђији, у Србији. Чуваћемо и наставићемо да унапређујемо српско-јапанске односе. Чека нас отварање ЕКСПО Осака, да видимо како су се Јапанци припремили за ЕКСПО. То је увод у оно што нас чека у Београду 2027. Свакако ћемо моћи да добијемо добре савете. А када вам дође јапанска фирма то је најбоља позивница за компаније из других држава. Они су, уз Немце, најконзервативнији инвеститотри, не долазе лако, пре свега траже сигурност и јасну регулативу и квалитетне запослене - истакао је Вучевић.