108.1434

Нису личили на себе КОШАРКАШИ ВОЈВОДИНЕ УБЕДЉИВО ПОРАЖЕНИ ОД СУТЈЕСКЕ У НИКШИЋУ

24.10.2024. 20:05 15:56
КК Војводина

Најлошију партију кошаркаши Војводине одиграли су у трећем колу АБА 2 лиге, у којем су са 96:79 убедљиво поражени од Сутјеске у гостима, чиме су довели у питање пласман у наредну фазу и доминацију у досадашњем току сезоне.

Пуна дворана, град кошарке и два квалитетна тима. Било је то све што регионално такмичење жели, али ни поред тога овај дуел није био у програмској шеми, тако да су гледаоци остали ускраћени да погледају дешавања у Никшићу. Због чега је то тако било, остало је нејасно, мада је свакако чудно.
Било како било, у врелој атмосфери никшићке дворане Новосађани се од старта нису најбоље снашли. Играли су непрепознатљиво лоше у одбрани, док ни у нападу нису блистали. Тако је Сутјеска убрзо дошла до двоцифреног вођста, а у међувремену је и тренер гостију Милош Исаков-Ковачевић добио техничку грешку. Нису ствари добро изгледале по Војводину, да би у другом кварталу новосадски састав дошао до препознатљивог дефанзивног ритма и зауставио супарника на само 12 поена. Био је актуелни вицешампион такмичења тада у налету. Из минута у минут је топио залиху ривала и на полувреме отишао са веома прихватљивих минус три. С обзиром на то како је Војводина изгледала на старту, био је то резултат, који је наговештавао да би гости могли до преокрета.

И уместо тога, велики пад. Домаћи су стекли 13 поена предности и искористили празан ход Новосађана. Све је ишло на воденицу Сутјеске у тим моментима. Шутирали су беспрекорно, за разлику од Новосађана. Није личила на себе екипа Исаков-Ковачевића, све оно што им је до тада била највећа снага, овај пут је била слабост. Лоши проценти шута и недостатак препознатљиве доминације у скоку. Парадоксално је то што је Војводина имала релативно мали број изгубљених лопти, а опет је деловала врло конфузно. И када су се тргли и последњи пут средином трећег квартала, када су после серије Скучија Смита пришли на само минус пет, Сутјеска је одговорила још јаче. У наредним минутима са 15:2 је и дефинитивно сломила отпор бледих гостију, који нису одиграли у складу са епитетом највећег фаворита такмичења.

Сада се налазе у захтевној ситуацији пред наставак АБА 2 лиге, јер само један пораз у наредна три кола може да буде кобан по њихове велике амбиције и почетак краја сна о највишем рангу регионалног такмичења. Баш када су приче о укидању националног кључа и продорности у АБА лигу интензивиране.

В. М. Петровић

Сутјеска – Војводина 96:79 (30:23, 12:16, 28:13, 26:27)

НИКШИЋ: Спортски центар Никшић, гледалаца: 2.500, судије: Поробић, Јованчић, Ласетовић.

СУТЈЕСКА: Лук 14 (11ас), Вебстер 13, Баровић 23 (5/6 тројке), Старовлах 10, Вулевић, Вујовић 4, Бојић, Спасојевић 15, Томашевић 4, Војиновић, Митровић 10, Оташевић 3.

ВОЈВОДИНА: Ребрача 8 (8ск), Бањац 4, Љубичић 5, Ашћерић 6, Бумбић 2, Смит 16, Савић 19, Стајчић 4, Јагодић-Куриџа 11, Савановић, Дингл 4, Џонсон.