106.997

ДАУМ ПРЕДВОДИО УБЕДЉИВУ ЗВЕЗДУ У ПОБЕДИ НАД ИГОКЕОМ: Следе Фенер и Барса

12.10.2024. 20:48 20:51
yveyda igokea

Кошаркаши Црвене Звезде победили су Игокеу у Београдској Арени резултатом 91:68 у склопу четвртог кола АБА лиге.

Црвено-бели после четири рунде имају уједначен однос победа и пораза, као и њихов данашњи ривал, који је поклекао већ после петнаестак минута игре.

Звезда је до полувремена акумулирала предност од 20 поена и до краја са много контроле и рутине ишла до победе.

Изабраници Јаниса Сферопулоса су забележили други тријумф у регионалном такмичењу и други везани у свим такмичењима, пошто су претходно били бољи и од Басконије у мечу другог кола Евролиге.

Звезда је боље отворила меч на крилима сјајног протока лопте и шута са спољних позиција.

У уводној фази меча је стартни центар гостију Терел Картер акумулирао три личне грешке, што је ослабило ротацију екипе коју води Ненад Стефановић.

Ајзеа Кенан је „затрпао“ кош Игокее убацивши 12 поена у првој деоници, уз погођене све четири тројке – укључујући и ону уз свук сирене за предност 22:19 после 10 минута игре.

Симанић је претходно предводио налет гостију, али је Милош Теодосић је унео нову димензију у игру Звезде у другом кварталу забележивши четири асистенције за само два минута откако је добио шансу. Црвено-бели су тада изградили капиталну предност, пошто је Игокеа за пет минута игре постигла само два поена и то са пенала.

Страхиња Гавриловић, Драган Милосављевић и Бориша Симанић предводили су покушај гостију да ухвате прикључак пред полувреме, да би у наставку Мајк Даум заблистао у трећој деоници и решио питање победника.

У завршници меча је опао ниво игре оба тима, да би плеј Звезде Јаго Дос Сантос својом мини серијом привео меч крају.

Све у свему, лака победа Звезде, без правог отпора са друге стране, пред два велиак изазова која следе у Евролиги у наредним данима - Фенербахче у гостима и Барселона у Арени.

Црвена Звезда - Игокеа 91:68 (22:19, 27:15, 26:13, 16:21)

БЕОГРАД: Дворана Београдска арена, гледалаца: 4.832

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милер-Мекинтајер 3 , Кенан 14, Теодосић, Митровић 7, Лазић 8, Калинић 6 (5ск.), Добрић 9, Боломбој 8 (7ск.), Даум 18, Гиедраитис 6 (7ск.), Плавшић 1, Дос Сантос 11.

ИГОКЕА: Еним 11, Радошић 3, Гавриловић 6, Џонс 11 (7ск.), Пушица 1, Илић, Станковић, Милосављевић 4, Симанић 12, Марић 12 (8ск.), Картер 5, Јеремић 3.