DAUM PREDVODIO UBEDLJIVU ZVEZDU U POBEDI NAD IGOKEOM: Slede Fener i Barsa

12.10.2024. 20:48 20:51
yveyda igokea

Košarkaši Crvene Zvezde pobedili su Igokeu u Beogradskoj Areni rezultatom 91:68 u sklopu četvrtog kola ABA lige.

Crveno-beli posle četiri runde imaju ujednačen odnos pobeda i poraza, kao i njihov današnji rival, koji je poklekao već posle petnaestak minuta igre.

Zvezda je do poluvremena akumulirala prednost od 20 poena i do kraja sa mnogo kontrole i rutine išla do pobede.

Izabranici Janisa Sferopulosa su zabeležili drugi trijumf u regionalnom takmičenju i drugi vezani u svim takmičenjima, pošto su prethodno bili bolji i od Baskonije u meču drugog kola Evrolige.

Zvezda je bolje otvorila meč na krilima sjajnog protoka lopte i šuta sa spoljnih pozicija.

U uvodnoj fazi meča je startni centar gostiju Terel Karter akumulirao tri lične greške, što je oslabilo rotaciju ekipe koju vodi Nenad Stefanović.

Ajzea Kenan je „zatrpao“ koš Igokee ubacivši 12 poena u prvoj deonici, uz pogođene sve četiri trojke – uključujući i onu uz svuk sirene za prednost 22:19 posle 10 minuta igre.

Simanić je prethodno predvodio nalet gostiju, ali je Miloš Teodosić je uneo novu dimenziju u igru Zvezde u drugom kvartalu zabeleživši četiri asistencije za samo dva minuta otkako je dobio šansu. Crveno-beli su tada izgradili kapitalnu prednost, pošto je Igokea za pet minuta igre postigla samo dva poena i to sa penala.

Strahinja Gavrilović, Dragan Milosavljević i Boriša Simanić predvodili su pokušaj gostiju da uhvate priključak pred poluvreme, da bi u nastavku Majk Daum zablistao u trećoj deonici i rešio pitanje pobednika.

U završnici meča je opao nivo igre oba tima, da bi plej Zvezde Jago Dos Santos svojom mini serijom priveo meč kraju.

Sve u svemu, laka pobeda Zvezde, bez pravog otpora sa druge strane, pred dva veliak izazova koja slede u Evroligi u narednim danima - Fenerbahče u gostima i Barselona u Areni.

Crvena Zvezda - Igokea 91:68 (22:19, 27:15, 26:13, 16:21)

BEOGRAD: Dvorana Beogradska arena, gledalaca: 4.832

CRVENA ZVEZDA: Miler-Mekintajer 3 , Kenan 14, Teodosić, Mitrović 7, Lazić 8, Kalinić 6 (5sk.), Dobrić 9, Bolomboj 8 (7sk.), Daum 18, Giedraitis 6 (7sk.), Plavšić 1, Dos Santos 11.

IGOKEA: Enim 11, Radošić 3, Gavrilović 6, Džons 11 (7sk.), Pušica 1, Ilić, Stanković, Milosavljević 4, Simanić 12, Marić 12 (8sk.), Karter 5, Jeremić 3.