106.997

КАРЛИК ЏОН ПРЕСЛИШАО СТУДЕНТЕ: Партизан рутински прошао испит и спремио се за дупло коло ЕЛ

12.10.2024. 18:08 18:30
partizan derbi

Кошаркаши Партизана победили су Студентски центар 80:60 (23:17, 23:18, 12:15, 22:10) у 4. колу АБА лиге у Подгорици.

Била је ово четврта победа црно-белих у досадашњем делу такмичења, а овим тријумфом екипа Жељка Обрадовића спремила се за дупло коло Евролиге које је очекује следеће седмице против Бајерн и Макабија.

Меч је почео успореним ритмом. Ниликина је погодио први шут на утакмици, а онда готово три минута није било кошева ни на једној страни. Ипак су Лундберг и Ниликина проиграли, док су са друге стране Нил и Богавац одржавали домаћина.

Друга деоница почела је невероватном шутерском канонадом Карлика Џоунса. Репрезентативац Јужног Судана погодио је три тројке у низу и донео Партизану двоцифрену предност. До краја првог полувремена је Џоунс убацио чак 14 поена, а Подгоричани нису успевали да испрате његов ритам.

Ипак, Хаџибеговић и Нил су колико-толико држали разлику, па су црно-бели на полувремену имали 11 поена предности.

Трећу четвртину обележила је нервоза на обе стране. Прво је тренер домаћих, Петар Мијовић „зарадио“ искључење, а од тог тренутка је дошло до конфузије и на паркету. Партизан се нападачки успавао, док је СЦ Дерби у једном тренутку пришао на шест поена заостатка.

Већ почетком последње деонице је Партизан одбио налет домаћина. Четири везана поена Брауна, потом брзи поени Покушевског донели су Партизану нову највећу предност од 14 поена. Богавац је у наставку покушавао сам да врати екипу из Подгорице, међутим, није добро погађао.

Партизан је држао предност до краја са не тако добром игром, али на крају, ипак заслужено славио.

Најефикаснији у тиму Партизана био је Карлик Џоунс са 19 поена, Лудберг је убацио 13, а Дејвис додао десет поена. Код екипе СЦ Дербија расположен је био Хаџибеговић са 13 поена, Нил је постигао десет, исто коико и Богавац.

Standings provided by Sofascore

Извор:
Дневник
КОШАРКАШЕ ПАРТИЗАНА ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД РЕАЛ МАДРИДА У ЕВРОЛИГИ ОЧЕКУЈЕ ЗАХТЕВНО ГОСТОВАЊЕ У АБА ЛИГИ: Студентски центар изазован ривал