KARLIK DŽON PRESLIŠAO STUDENTE: Partizan rutinski prošao ispit i spremio se za duplo kolo EL

12.10.2024. 18:08 18:30
partizan derbi

Košarkaši Partizana pobedili su Studentski centar 80:60 (23:17, 23:18, 12:15, 22:10) u 4. kolu ABA lige u Podgorici.

Bila je ovo četvrta pobeda crno-belih u dosadašnjem delu takmičenja, a ovim trijumfom ekipa Željka Obradovića spremila se za duplo kolo Evrolige koje je očekuje sledeće sedmice protiv Bajern i Makabija.

Meč je počeo usporenim ritmom. Nilikina je pogodio prvi šut na utakmici, a onda gotovo tri minuta nije bilo koševa ni na jednoj strani. Ipak su Lundberg i Nilikina proigrali, dok su sa druge strane Nil i Bogavac održavali domaćina.

Druga deonica počela je neverovatnom šuterskom kanonadom Karlika Džounsa. Reprezentativac Južnog Sudana pogodio je tri trojke u nizu i doneo Partizanu dvocifrenu prednost. Do kraja prvog poluvremena je Džouns ubacio čak 14 poena, a Podgoričani nisu uspevali da isprate njegov ritam.

Ipak, Hadžibegović i Nil su koliko-toliko držali razliku, pa su crno-beli na poluvremenu imali 11 poena prednosti.

Treću četvrtinu obeležila je nervoza na obe strane. Prvo je trener domaćih, Petar Mijović „zaradio“ isključenje, a od tog trenutka je došlo do konfuzije i na parketu. Partizan se napadački uspavao, dok je SC Derbi u jednom trenutku prišao na šest poena zaostatka.

Već početkom poslednje deonice je Partizan odbio nalet domaćina. Četiri vezana poena Brauna, potom brzi poeni Pokuševskog doneli su Partizanu novu najveću prednost od 14 poena. Bogavac je u nastavku pokušavao sam da vrati ekipu iz Podgorice, međutim, nije dobro pogađao.

Partizan je držao prednost do kraja sa ne tako dobrom igrom, ali na kraju, ipak zasluženo slavio.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Karlik Džouns sa 19 poena, Ludberg je ubacio 13, a Dejvis dodao deset poena. Kod ekipe SC Derbija raspoložen je bio Hadžibegović sa 13 poena, Nil je postigao deset, isto koiko i Bogavac.

Standings provided by Sofascore

Izvor:
Dnevnik
KOŠARKAŠE PARTIZANA POSLE PORAZA OD REAL MADRIDA U EVROLIGI OČEKUJE ZAHTEVNO GOSTOVANJE U ABA LIGI: Studentski centar izazovan rival