104.8397

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ЛАКО ИЗАШЛИ НА КРАЈ С РУДАРОМ: Распуцани црвено-бели

28.09.2024. 17:50 19:45
rukomet

Рукометаши Војводине очекивано су савладали Рудар из Костолца са 41:23 у трећем колу домаћег првенства.

Рудар је храбро кренуо и био је у егалу с шампионом Србије на старту утакмице. Војводина је играла стрпљиво, свесна квалитета и да ће када то буде потребно додати гас и направити предност.

Ројевић је често мењао тим, комбиновао поставе и уигравао екипу за наредне изазове. Одржавали су црвено-бели предност од неколико голова и постепено је повећавали до одласка на одмор.

У наставку сусрета дошло је до очекиваног сценарија. Растрчала се и разиграла Воша и у 42. минуту стекла двоцифрену предност. Радује одлична игра Јовице Николића, затим и Стефана Додића који је после више од годину дана одиграо неколико везаних утакмица, а позитивно је то што је и Милан Милић поново на терену.

rukomet

Фран Лучин и Андреј Трнавац имали су скроман учинак, али то није утицало на резултат. Вредан помена у редовима Костолчана био је Никола Ковачевић некадашњи играч Воше. До краја меча није било превише узбуђења па је шампион Србије уписао нова два бода. Најбољи играч утакмице био је Јовица Николић и табора домаћих.

У наредном колу Новосађани гостују Дубочици у Лесковцу.

В. Гвозденовић

Војводина - Рудар 41:23 (18:13)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 200. Судије: Секулић и Јовандић (Панчево). Седмерци: Војводина 3 (2), Рудар 3 (3). Искључења: Војводина 4, Рудар 4 минута.

ВОЈВОДИНА: Лучин (4 одбране), Трнавац (4 одбране), Милић 1, Милета 5, Вуковљак 3, Станков 2, Ђ. Драшко 3, Пушица, Рађеновић 1, Николић 6, Додић 5, Предовић 3, Кавчић 2, Сеса 4, Пуховски 3, Јовановић 3 (2)

РУДАР: Вуковић (3 одбране, 1 седмерац), Рајичић (6 одбрана), Ар. Мурина, Ад. Мурина, Радисављевић, Лазић 4, Стојковић 3, Ковачевић 8 (2), Мирковић, Бугариновић, Стојановић, Кнежевић 3, Милошевић, Ђерић 3 (1), Недељковић 2, Вјештица.