RUKOMETAŠI VOJVODINE LAKO IZAŠLI NA KRAJ S RUDAROM: Raspucani crveno-beli

28.09.2024. 17:50 19:45
rukomet

Rukometaši Vojvodine očekivano su savladali Rudar iz Kostolca sa 41:23 u trećem kolu domaćeg prvenstva.

Rudar je hrabro krenuo i bio je u egalu s šampionom Srbije na startu utakmice. Vojvodina je igrala strpljivo, svesna kvaliteta i da će kada to bude potrebno dodati gas i napraviti prednost.

Rojević je često menjao tim, kombinovao postave i uigravao ekipu za naredne izazove. Održavali su crveno-beli prednost od nekoliko golova i postepeno je povećavali do odlaska na odmor.

U nastavku susreta došlo je do očekivanog scenarija. Rastrčala se i razigrala Voša i u 42. minutu stekla dvocifrenu prednost. Raduje odlična igra Jovice Nikolića, zatim i Stefana Dodića koji je posle više od godinu dana odigrao nekoliko vezanih utakmica, a pozitivno je to što je i Milan Milić ponovo na terenu.

rukomet

Fran Lučin i Andrej Trnavac imali su skroman učinak, ali to nije uticalo na rezultat. Vredan pomena u redovima Kostolčana bio je Nikola Kovačević nekadašnji igrač Voše. Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja pa je šampion Srbije upisao nova dva boda. Najbolji igrač utakmice bio je Jovica Nikolić i tabora domaćih.

U narednom kolu Novosađani gostuju Dubočici u Leskovcu.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Rudar 41:23 (18:13)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 200. Sudije: Sekulić i Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Vojvodina 3 (2), Rudar 3 (3). Isključenja: Vojvodina 4, Rudar 4 minuta.

VOJVODINA: Lučin (4 odbrane), Trnavac (4 odbrane), Milić 1, Mileta 5, Vukovljak 3, Stankov 2, Đ. Draško 3, Pušica, Rađenović 1, Nikolić 6, Dodić 5, Predović 3, Kavčić 2, Sesa 4, Puhovski 3, Jovanović 3 (2)

RUDAR: Vuković (3 odbrane, 1 sedmerac), Rajičić (6 odbrana), Ar. Murina, Ad. Murina, Radisavljević, Lazić 4, Stojković 3, Kovačević 8 (2), Mirković, Bugarinović, Stojanović, Knežević 3, Milošević, Đerić 3 (1), Nedeljković 2, Vještica.