Екипа Хајдука из Стапара
Извор: Екипа Хајдука из Стапара

Фудбалери Бајше нису се прославили изгубили су од ОФК Бачке која се налази на лидерској позицији.

Бајша - Бачка (БП) 0:3 (0:1)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 400, судија: К. Керекеш (Суботица), стрелци: Ћук у 15. Нијемчевић у 47. и Ђокић у 50. минуту.

БАЈША: Шмит 6, Петровић 6, Косовац 6, Т. Нађ 6,5, Кривокапић 6,5, Лекаја 6 (Шорак), Батори 6, Марјановић 6 (Вујичић), Јокић 6 (Јеремић), Моровић 6,5, Трајковић 6,5 (О. Нађ 6).

БАЧКА: Ћулибрк 7, Б. Глувић 7 (Јевтић), Плавшић 7, Ћук 8, Нијемчевић 8, Бајић 7, Бобак 7 (Ковачевић), Балиновић 7 (Добровић), Црнојачки 7, Ђокић 7,5 (Копоља), Балабановић 7.

Бачкопаланчани су били добри и заслужено однели бодове. Бајша је имала неколико шанси, али није искористила. Гости су повели већ у 15. минуту преко Ћука на асистенцију Бајића. Само што је почело друго полувреме Нијемчевић је погодио, а пар минута касније и пао је и трећи гол, а стрелац је био Ђокић.

С. Стојиљковић

Раднички (Б) - Хајдук (К) 0:2 (0:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 600, судија: Д. Тривуновић (Сомбор), стрелци: Слијепчевић у 10. и Влаисављевић у 80. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 6, Д. Тосенбергер 6, Ф. Тосенбергер 6 (Маравић), Л. Лебовић 6,5, Бабић 6 (Лукић), Милетић 6 (Стојановић 6), Будимчевић 6 (Милићевић), Шимић 6, Колак 6, Орчић 6,5 (Радуловић), Облаковић 6,5.

ХАЈДУК: Пехељ 7, О. Радовић 7, Радмановић 6,5 (Богићевић 6,5), Слијепчевић 8, Новаковић 7 (М. Божовић 7), Влаисављевић 7,5, Поткозарац 7,5, Цицмил 7, Пронек 7, Н. Радовић 7 (Давидовић), У. Божовић 7 (Малацко).

Дерби из горњег дела табеле припао је гостима из Куле. Утакмица је од првог минута била борбена и отворена. Није се дуго чекало да се мрежа затресе, већ у 10. минуту Душан Слијепчевић је казнио грешку домаће одбране. Бајмочани су могли да изједначе у 15. минуту када је Милетић после центаршута Луке Лебовића са пар метара шутирао преко гола.

Само што је почело друго полувреме Орчић је имао шансу за изједначење после још једног убојитог центаршута Луке Лебовића. Само што је ушао Михаило Божовић добро је асистирао Поткозарцу, али ударац главом са пар метара С. Лебовић је одбранио. Гости су у 80. минуту дошли до другог гола, Михајло Божовић је добро центрирао, а Влаисављевић је са неколико  метара лопту упослао главом у мрежу.

С. Ст.

Хајдук (С) - Војводина (БГ) 3:0 (1:0)

СТАПАР: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Стојшић у 12. Ф. Ковачев у 65. Н. Ковачев у 75. минуту. Жути картони: Н. Ковачев, Куцурски, Ћустербек (Хајдук), Јанковић, Илић (Војводина).

ХАЈДУК: Шепић 7, Жежељ 7 (Мартиношки 6,5), Јанчић 8, Ћустебек 7 (Ђурђев 7,5), Стојшић 8 (Гламочанин 6,5), Н. Ковачев 7,5, Лукић 7,5, Рашковић 7,5, Куцурски 7 (Чвокић 7), Пурић 7,5, Ф. Ковачев 8.

ВОЈВОДИНА: Вуковић 7, М. Марковић 6,5 (Шибалић7), Илић 6,5 (Богојевић 6,5), Н. Марковић 7, Ђекић 7,5, Јовић 7 (Станојевић 7), Јанковић 6,5, Качавенда 6,5 (Росић 6,5), Дабижљевић 6,5, Вуколић 7, Бркић 7.

Играчи тренера Сретена Вилотића играју све боље. Искусни Зоран Стојшић је после центаршута Лукића, имао добру прилику да начне мрежу, али је са пет метара погодио је голмана. Седам минута касније били су у сличној ситуацији, само што је Стојшић био прецизан за 1:0.

Стапарци нису били задовољни минималном предношћу, па су наставили са офанзивом и то им се исплатило у 65. минуту. Жежељ је упослио Филипа Ковачевића који је окружен тројицом играча удвостручио предност. Десет минута касније измењен је дупли пас између браће Ковачев и Никола је поставио коначан резултат од 3:0.

Обилић - Младост (А) 1:1 (0:0)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Кузмановић (Кула). Стрелци: Авдаловић у 70. за Обилић, а Арсовић 97. минуту зха Младост. Жути картони: Вучетић, Крстић, Кобиларов, Симић, Јушковић, Илић (Обилић). Црвени картон Поповић (Обилић).

ОБИЛИЋ: Вучетић, Кецман (Поповић), Шћепановић, Јушковић, Јокић (Живојнов), Крстић, Кобиларов, Симић (Илић), Авдаловић (Кнежевић), Лазић (Пековић), Копривица.

МЛАДОСТ: Јеличић, К. Јововић (Солаћ), Арсовић, Бачић, Узелац (Ћирић), Ђукић, А. Јововић, Рапаић, Штрбац, Басарић, Вујновић (Мајсторовић).

Играло се углавном на средини терена, обострано фер, коректно са мало шанси, нарочито у првом полувремену. Централна личност утакмице био је судија Кузмановић који је знатно оштетио домаћу екипу доделивши им шест жутих картона, а на крају утакмице све зачинио надокнадом времена од седам минута иако за толико времена није имало разлогаа у том интервалу гости су успели да изједначе резултат.

Л. Киш

Бачка (С) - Младост (БП) 0:0

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца: 100. Судија: Царић (Сомбор). Жути картони: Шафрањ, Ђурановић (Бачка), а Фабри (Младост).

БАЧКА: Сабо 7, Шафрањ 6,5, Гњатовић 7, Ивковић 6,5, Арежина 6,5, Манојловић 6,5, Маленчић 6,5 (Башић, Палковић), Малиновић 7 (Срдић 6,5), Шијачић 6,5, Милијашевић 6,5 (Кујунџић), Ђурановић 6,5.

МЛАДОСТ: Дудаш 7, Јовановић 6,5 (Зељковић 6,5), Штефек 7, Шпрох 6,5, Ковачевић 6,5, Семартонски 6,5 (Бохуш 6,5), Кања 7, Радосављевић 6,5 (Стојисављевић 6,5), Фабри 6,5 (Вукашиновић), Јакуш 6,5, Тодоровић 7.

У дербију зачеља тебеле није било победника.

С. Ст.

Резултати и табела:

Хајдук (С) - Војводина (БГ) 3:0, Раднички (Б) - Хајдук (К) 0:2, Обилић - Младост (А) 1:1, Раднички (Р) - Младост (Т) одложено,  Србобран - Будућност (П) 1:1, Искра - Тиса 3:1, Бачка (С) - Младост (БП) 0:0, Бајша - Бачка (БП) 0:3.