Екипа Хајдука из Стапара
Izvor: Ekipa Hajduka iz Stapara

Fudbaleri Bajše nisu se proslavili izgubili su od OFK Bačke koja se nalazi na liderskoj poziciji.

Bajša - Bačka (BP) 0:3 (0:1)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 400, sudija: K. Kerekeš (Subotica), strelci: Ćuk u 15. Nijemčević u 47. i Đokić u 50. minutu.

BAJŠA: Šmit 6, Petrović 6, Kosovac 6, T. Nađ 6,5, Krivokapić 6,5, Lekaja 6 (Šorak), Batori 6, Marjanović 6 (Vujičić), Jokić 6 (Jeremić), Morović 6,5, Trajković 6,5 (O. Nađ 6).

BAČKA: Ćulibrk 7, B. Gluvić 7 (Jevtić), Plavšić 7, Ćuk 8, Nijemčević 8, Bajić 7, Bobak 7 (Kovačević), Balinović 7 (Dobrović), Crnojački 7, Đokić 7,5 (Kopolja), Balabanović 7.

Bačkopalančani su bili dobri i zasluženo odneli bodove. Bajša je imala nekoliko šansi, ali nije iskoristila. Gosti su poveli već u 15. minutu preko Ćuka na asistenciju Bajića. Samo što je počelo drugo poluvreme Nijemčević je pogodio, a par minuta kasnije i pao je i treći gol, a strelac je bio Đokić.

S. Stojiljković

Radnički (B) - Hajduk (K) 0:2 (0:1)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 600, sudija: D. Trivunović (Sombor), strelci: Slijepčević u 10. i Vlaisavljević u 80. minutu.

RADNIČKI: S. Lebović 6, D. Tosenberger 6, F. Tosenberger 6 (Maravić), L. Lebović 6,5, Babić 6 (Lukić), Miletić 6 (Stojanović 6), Budimčević 6 (Milićević), Šimić 6, Kolak 6, Orčić 6,5 (Radulović), Oblaković 6,5.

HAJDUK: Pehelj 7, O. Radović 7, Radmanović 6,5 (Bogićević 6,5), Slijepčević 8, Novaković 7 (M. Božović 7), Vlaisavljević 7,5, Potkozarac 7,5, Cicmil 7, Pronek 7, N. Radović 7 (Davidović), U. Božović 7 (Malacko).

Derbi iz gornjeg dela tabele pripao je gostima iz Kule. Utakmica je od prvog minuta bila borbena i otvorena. Nije se dugo čekalo da se mreža zatrese, već u 10. minutu Dušan Slijepčević je kaznio grešku domaće odbrane. Bajmočani su mogli da izjednače u 15. minutu kada je Miletić posle centaršuta Luke Lebovića sa par metara šutirao preko gola.

Samo što je počelo drugo poluvreme Orčić je imao šansu za izjednačenje posle još jednog ubojitog centaršuta Luke Lebovića. Samo što je ušao Mihailo Božović dobro je asistirao Potkozarcu, ali udarac glavom sa par metara S. Lebović je odbranio. Gosti su u 80. minutu došli do drugog gola, Mihajlo Božović je dobro centrirao, a Vlaisavljević je sa nekoliko  metara loptu uposlao glavom u mrežu.

S. St.

Hajduk (S) - Vojvodina (BG) 3:0 (1:0)

STAPAR: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Stojšić u 12. F. Kovačev u 65. N. Kovačev u 75. minutu. Žuti kartoni: N. Kovačev, Kucurski, Ćusterbek (Hajduk), Janković, Ilić (Vojvodina).

HAJDUK: Šepić 7, Žeželj 7 (Martinoški 6,5), Jančić 8, Ćustebek 7 (Đurđev 7,5), Stojšić 8 (Glamočanin 6,5), N. Kovačev 7,5, Lukić 7,5, Rašković 7,5, Kucurski 7 (Čvokić 7), Purić 7,5, F. Kovačev 8.

VOJVODINA: Vuković 7, M. Marković 6,5 (Šibalić7), Ilić 6,5 (Bogojević 6,5), N. Marković 7, Đekić 7,5, Jović 7 (Stanojević 7), Janković 6,5, Kačavenda 6,5 (Rosić 6,5), Dabižljević 6,5, Vukolić 7, Brkić 7.

Igrači trenera Sretena Vilotića igraju sve bolje. Iskusni Zoran Stojšić je posle centaršuta Lukića, imao dobru priliku da načne mrežu, ali je sa pet metara pogodio je golmana. Sedam minuta kasnije bili su u sličnoj situaciji, samo što je Stojšić bio precizan za 1:0.

Staparci nisu bili zadovoljni minimalnom prednošću, pa su nastavili sa ofanzivom i to im se isplatilo u 65. minutu. Žeželj je uposlio Filipa Kovačevića koji je okružen trojicom igrača udvostručio prednost. Deset minuta kasnije izmenjen je dupli pas između braće Kovačev i Nikola je postavio konačan rezultat od 3:0.

Obilić - Mladost (A) 1:1 (0:0)

ZMAJEVO: Stadion u rekreativnom centru, gledalaca oko 100, sudija Kuzmanović (Kula). Strelci: Avdalović u 70. za Obilić, a Arsović 97. minutu zha Mladost. Žuti kartoni: Vučetić, Krstić, Kobilarov, Simić, Jušković, Ilić (Obilić). Crveni karton Popović (Obilić).

OBILIĆ: Vučetić, Kecman (Popović), Šćepanović, Jušković, Jokić (Živojnov), Krstić, Kobilarov, Simić (Ilić), Avdalović (Knežević), Lazić (Peković), Koprivica.

MLADOST: Jeličić, K. Jovović (Solać), Arsović, Bačić, Uzelac (Ćirić), Đukić, A. Jovović, Rapaić, Štrbac, Basarić, Vujnović (Majstorović).

Igralo se uglavnom na sredini terena, obostrano fer, korektno sa malo šansi, naročito u prvom poluvremenu. Centralna ličnost utakmice bio je sudija Kuzmanović koji je znatno oštetio domaću ekipu dodelivši im šest žutih kartona, a na kraju utakmice sve začinio nadoknadom vremena od sedam minuta iako za toliko vremena nije imalo razlogaa u tom intervalu gosti su uspeli da izjednače rezultat.

L. Kiš

Bačka (S) - Mladost (BP) 0:0

SUBOTICA: Stadion kraj Somborske kapije, gledalaca: 100. Sudija: Carić (Sombor). Žuti kartoni: Šafranj, Đuranović (Bačka), a Fabri (Mladost).

BAČKA: Sabo 7, Šafranj 6,5, Gnjatović 7, Ivković 6,5, Arežina 6,5, Manojlović 6,5, Malenčić 6,5 (Bašić, Palković), Malinović 7 (Srdić 6,5), Šijačić 6,5, Milijašević 6,5 (Kujundžić), Đuranović 6,5.

MLADOST: Dudaš 7, Jovanović 6,5 (Zeljković 6,5), Štefek 7, Šproh 6,5, Kovačević 6,5, Semartonski 6,5 (Bohuš 6,5), Kanja 7, Radosavljević 6,5 (Stojisavljević 6,5), Fabri 6,5 (Vukašinović), Jakuš 6,5, Todorović 7.

U derbiju začelja tebele nije bilo pobednika.

S. St.

Rezultati i tabela:

Hajduk (S) - Vojvodina (BG) 3:0, Radnički (B) - Hajduk (K) 0:2, Obilić - Mladost (A) 1:1, Radnički (R) - Mladost (T) odloženo,  Srbobran - Budućnost (P) 1:1, Iskra - Tisa 3:1, Bačka (S) - Mladost (BP) 0:0, Bajša - Bačka (BP) 0:3.